„Mano garbaus amžiaus tėvai gavo kvietimą skiepytis nuo COVID-19. Atvešiu juos automobiliu į polikliniką ir palydėsiu, tačiau mama sunkiai vaikšto ir jaudinamės, ar ji pajėgs užlipti stačiais laiptais iki poliklinikos lauko durų. Šalia yra įrengtas užvažiavimas neįgaliesiems. Ar poliklinikoje galėsime gauti vežimėlį, kuriuo užvežčiau mamą pandusu iki durų?“ – teiraujasi „Kėdainių mugės“ skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Į klausimą atsako Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro atstovė spaudai Asta Raicevičienė:

Sunkiai vaikštantys pacientai, atvykstantys į suaugusiųjų polikliniką (vizitui pas gydytoją, skiepytis ir kitu tikslu), gali pasinaudoti neįgaliesiems skirtais vežimėliais, kurių šiuo metu yra du, vaikų poliklinikoje yra vienas. Jie stovi prie durų, įėjus į mūsų įstaigą. Yra pasitaikę retų atvejų, kad vienu metu abu vežimėliai yra naudojami, o atvykusiam pacientui jo irgi prireikia, tuomet tenka šiek tiek palaukti.

Artimiausiomis dienomis sunkiai vaikštančių pacientų patogumui bus pasirūpinta dar dviem neįgaliesiems skirtais vežimėliais, kuriais, pasinaudoję keltuvu, jie galės pasiekti antrąjį aukštą, taip pat nuvažiuoti iki norimo specialisto kabineto ar kitoms procedūroms bei pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos pirmame poliklinikos aukšte.

Artimųjų, kurie lydi sunkiai vaikštančius asmenis, jiems atvykus į polikliniką ir prie durų neradus tuo metu būtino vežimėlio ar iškilus kitai problemai, visuomet prašome kreiptis į poste sėdintį budintį mediką ar savanorį, ir jums visada bus suteikta pagalba.

Taip pat norime pridurti, kad Kėdainių PSPC medikų komanda vyksta į namus ir paskiepija žmones, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą, nesvarbu, ar tie pacientai gyvena mieste, ar kaimo teritorijoje. Vasario 22–28 dienomis buvo paskiepyti 63 tokie žmonės.

Kaimiškųjų seniūnijų gyventojai, prioriteto tvarka (vyresni nei 80 metų), skiepijami rajono ambulatorijose. Kėdainių PSPC procedūrinio kabineto darbuotojos, pagal iš anksto numatytą grafiką, vyksta į rajono ambulatorijas, kur kartu su tos ambulatorijos bendrosios praktikos slaugytoja atlieka vakcinaciją. Kovo 1–4 dienomis skiepijama buvo Šėtos ambulatorijoje (kartu su Pagirių medicinos punktu) – paskiepyti 42, Lančiūnavos ambulatorijoje – 30, Akademijos ambulatorijoje – 60, Dotnuvos ambulatorijoje – 30, Gudžiūnų ambulatorijoje – 30, Surviliškio medicinos punkte – 5, Sirutiškio medicinos punkte – 3 pacientai. Kovo 5 d. Kėdainių PSPC toliau vyko prioritetinių grupių asmenų: sergančių onkologinėmis ligomis ir 80 metų bei vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas. Apie 100 pacientų yra pakviesti revakcinacijai – antrajai vakcinos dozei.