Per praėjusias tris paras Kėdainių rajone patvirtinti 85 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Šiuo laikotarpiu tyrimų apimtys buvo mažos: atlikti 205 tyrimai, teigiamų tyrimų dalis sudarė apie 21 proc.

Skaičiai sumažėję

Sausio 4 d. Oficialiosios statistikos portalo švieslentės duomenimis, Kėdainių rajone koronavirusu serga 1 501 žmonės. Nuo pandemijos pradžios rajone iš viso registruotas 2 861 susirgimo COVID-19 atvejis, pasveiko 1320 žmonių.

Kėdainių rajono savivaldybė pagal pastarųjų dviejų savaičių sergamumo rodiklį (sausio 4 d. jis buvo 1 035 atvejai 100-ui tūkst. gyventojų) yra 33 vietoje tarp kitų šalies savivaldybių.

Mirčių atvejai revizuojami

Šiomis dienomis nauji mirčių duomenys savivaldybėse neskelbiami, o tikslinami.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prieš kelias dienas pranešė, jog vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Duomenys gauti, palyginus NVSC ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką. Nustatyta, kad neapskaičiuotos 324 mirtys dėl koronaviruso (COVID-19) ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu.

Statistikos departamentas pirmadienį informavo, kad nuo koronaviruso iš viso mirė 1950 žmonių (929 moterys ir 1021 vyras). Tačiau departamentas įspėjo, kad mirčių statistika šiuo metu yra revizuojama, o pateikiami skaičiai paimti iš mirties liudijimų. Mirusiųjų dėl kitų priežasčių asmenų skaičius kol kas nėra pateikiamas, šie duomenys taip pat perskaičiuojami.

Gruodžio 31 d. duomenimis, nuo COVID-19 ligos rajone mirė 30 žmonių, dar 10 rajono gyventojų, sirgusių koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių.

Primena, kad saugotis reikia

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.