VšĮ Kėdainių PSPC „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19 skiepijami 80 metų ir vyresnio amžiaus grupės senjorai bei onkologinėmis ligomis sergantys asmenys. Praėjusią ir šią savaitę  (vasario 8-19 d.) poliklinikoje paskiepyti 289 senjorai ir 46 onkologinėmis ligomis sergantys pacientai.  

Atvykę pasiskiepyti ir pakalbinti senjorai buvo dėkingi medikams už tai, kad jų nepamiršo ir pakvietė skiepytis. Ne vienas sakė, kad šio skiepo nuo COVID-19 labai laukė, nes baiminosi, kad susirgę koronavirusu galbūt ir neišgyventų.

Senjorė Veronika Valiulienė prisipažino, kad pradžioje labai laukė šio skiepo. Sulaukus kvietimo, sūnus liepė būtinai skiepytis, o dukra, radusi informacijos internete apie vakcinas, kėlė abejones, liepė dar susilaikyti. Moteris pradžioje atsisakė skiepytis, bet sūnus primygtinai ragino neatsisakyti skiepo. Paskui ji pati tvirtai apsisprendė, kad tikrai reikia skiepytis. ,,Mirties aš jau nelabai bijau, man jau 86-eri metai, bet jeigu tokią pagalbą ir apsaugą siūlo medikai, kaip čia nepasinaudosi. Mūsų visa šeima koronavirusu nesirgo, apsisaugojome. Aš viena bute gyvenu, nelabai kur einu. Jeigu tik į parduotuvę išeinu, tai būtinai deduosi apsauginę kaukę, vienkartines pirštines. Kai vaikai lankydavo mane, jie irgi atvykdavo su kaukėmis ant veido“, – pasakojo Veronika.

Antanas Liutinskas sakė, kad skiepo labai laukęs, o kai buvo pakviestas skiepytis nuo koronaviruso, iš karto sutiko ir abejonių nebuvo jokių. ,,Negi gali abejoti mokslo pasiekimais, o ne tais visais pasakojimais, skelbiamais internete, abejojančiais vakcinos nauda ir pan. Mes su žmona koronaviruso išvengėme. Neišeidavome iš namų be reikalo, nesibūriavome. Kol kas ji nesiskiepija, dar prisibijo, nes yra alergiška skiepams. O aš už suteiktą galimybę pasiskiepyti labai norėčiau padėkoti medikams ir tiems, kurių dėka šią vakciną turime“, – kalbėjo Antanas.

Sutuoktinių pora – Aldona Genovaitė ir Patapas Ponamoriovai sakė, jog pasiskiepiję jaučiasi puikiai. ,,Aš tai truputį abejojau ar atvykti skiepytis, ar ne, galvojau, gal blogiau bus po to. Esam girdėję, kaip kiti blogai pasijuto pasiskiepiję. Bet iš tikrųjų, būtinai reikia skiepytis, nes jeigu jau mes susirgtume, tai jau tada … Amen. Laukiam vasaros, kada galėsime padirbėti sode, tuomet jaučiamės sveiki“, – atviravo moteris. ,,Man rami galva dabar bus – pasiskiepijau ir žinosiu, kad jau nebesusirgsiu. Abu nesirgome, jei nereikėjo, nekėlėme kojos iš namų. Į savaitę porą kartų nueidavau į parduotuvę, į vaistinę, jeigu reikėdavo“, – optimistiškai nusiteikęs buvo senjoras.

VšĮ Kėdainių PSPC informacija ir nuotraukos

Panašios naujienos