Atkaklių Kėdainių rajono Saviečių kaimo gyventojų ir savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto prispausti rajono vadovai prisižadėjo išreikalauti iš UAB Babėnų transportas darbų broko Mėklos gatvėje ištaisymo po daugiau kaip 130 tūkstančių eurų kainavusios gatvės renovacijos.

Valdžios pažadai turi būti įvykdyti iki liepos 15 d.

Savivaldybės Kontrolės komitetas Mėklos gatve Saviečių kaime susidomėjo gavęs gyventojų prašymą ištirti „savivaldybės administracijos veiksmus dėl Kėdainių rajono Saviečių kaimo Mėklos gatvės taisymo darbų”. Į Kontrolės komitetą gyventojai kreipėsi nesulaukę rajono vadovų veiksmų, kad būtų ištaisytas rangovų paliktas brokas.

Susitiko Saviečiuose

Prieš mėnesį Kontrolės komitetas savivaldybės administraciją įpareigojo iškviesti ekspertus, kurie įvertintų atliktų darbų kokybę Mėklos gatvėje Saviečių kaime. Komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius ir komiteto narė Adelė Štelmokienė pageidavo susitikti su darbų kokybę tikrinsiančiais specialistais vietoje.

Vakar savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas dirbo Mėklos gatvėje, Saviečiuose. Dalyvavo Saviečių gyventojai, gatvės rekonstrukcijos darbus prižiūrėjęs ir priėmęs bei darbų atlikimo aktą pasirašęs MB DPTKP techninės priežiūros inžinierius Darius Pasvenskas, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, kontrolierė Zita Valiauskienė, Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Daiva Grinkevičienė ir Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas.

Išvada – brokas

Kontrolės komitetas ir savivaldybės administracijos atstovai į Saviečius atvyko jau gavę patikrinimo išvadą, kad nustatyti defektai: išplovos kelkraštyje, apirę, nestabilūs, išsisklaidę kelkraščiai.

Apie nekokybiškai atliktus darbus signalizavę gyventojai buvo teisūs. Ir tai nebuvo „vienos nepatenkintos kaimo gyventojos išsigalvota problema“, kaip bandė situaciją sušvelninti savivaldybės vadovai. Keturis kartus apie bevaisius Saviečių kaimo gyventojų kreipimusis į rajono savivaldybę rašė ir “Kėdainių mugė”.

Meras problemos nematė

“Esu lankęsis Saviečių kaime ir iš tikrųjų žmonės džiaugiasi, kad sulaukė asfalto, – dar praėjusią savaitę Balticum televizijai sakė rajono meras Valentinas Tamulis. – <…> Vienai gyventojai netinka kelkraščio įrengimas”. Pasak mero, gatvė rekonstruota laikantis projekto, gal siauroki kelkraščiai, bet neva kitaip negalėję būti padaryta.

Su planu ir kastuvu

Saviečių kaimo gyventojai pasitiko darbų techninės priežiūros inžinierių, savivaldybės administracijos bei tarybos Kontrolės komiteto narius išstudijavę gatvės rekonstrukcijos projektą ir nešini kastuvu. Čia pat vietoje jie papunkčiui visų akivaizdoje baksnojo į neatitikimus ir padarytą broką.

Tik po Kontrolės komiteto įsikišimo        

Pasipiktinę gyventojai sakė jau matę trūkumus UAB “Babėnų transportas” dar vykdant gatvės rekonstrukciją. Jau tada jie apie tai sakę darbų vadovui. Pasak jų, atsakymo iš darbų vykdytojų sulaukę: “Nelįskit, nieko jūs nepakeisit”.

Praėjusių metų rudenį, dar vykstant darbams, apie būsimas problemas gyventojai pranešinėjo ir rajono merui, ir seniūnui. Kaip sako gyventojai, ir iš jų sulaukę tik raminimo: “Nerėkit, viskas bus gerai”.

Darbai Mėklos gatvės 700 m atkarpoje praėjusių metų gruodį buvo baigti. Daugiau kaip 130 000 Eur UAB „Babėnų transportui“ sumokėta. O sniegas paslepia ne tik pėdsakus, bet ir rangovų broką.

Pavasarį, gyventojams pradėjus judinti savivaldybę dėl rekonstruotos siauros gatvės su klampiais kelkraščiais, kaltųjų imta ieškoti tarp pačių gyventojų. Jie buvo įtarinėjami patys specialiai gadinantys kelkraščius. Netgi porą savaičių gatvę stebėjo savivaldybės įrengtos vaizdo kameros.

Savivaldybės vadovai sujudo tik po Kontrolės komiteto įsikišimo. Nors ir pačiame Kontrolės komitete ne visi norėjo tuo domėtis. Pavyzdžiui, Nijolė Naujokienė tvirtino, kad tai – ne Kontrolės komiteto klausimas.

Pažadėjo, bet ar įvykdys?

Savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius Saviečiuose vakar patikino, kad iš rangovo pareikalauta ištaisyti Mėklos gatvės kelkraščio defektus per mėnesį – iki liepos 15 dienos. Valdančiuosius liaupsinantis rajono laikraštis skambia antrašte pašlovino iš kažkur atsiradusį mero principingumą šiuo klausimu. Tik ar nebus tai eilinė mero suteikta viltis gyventojams?

Vakar gyventojai įrodė, kad Mėklos gatvės kelkraščiai padaryti ne pagal reikalavimus ir jiems panaudota netinkama medžiaga. Įsigilinusių į problemą ir kokybės reikalaujančių gyventojų manymu, kelkraščius reikia ne taisyti, bet perdaryti.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistų Daivos Grinkevičienės, Andriaus Zubavičiaus ir Algimanto Gedgaudo atlikto patikrinimo, dalyvaujant Lietuvos automobilių kelių direkcijos inžinierei Rasai Jazdauskienei, išvadoje nurodytas defektų pašalinimo terminas – iki rugsėjo 1 dienos – būtų realistiškesnis.

Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius ir su Mėklos gatvės gyventojais aktyviai ryšį palaikanti tarybos narė A. Štelmokienė Saviečių gyventojų paprašė informuoti, jei rajono vadovų pažadai vis dėlto nebūtų vykdomi.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.