Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovai neišsprendžia nekokybiškai atliktos gatvės rekonstrukcijos klausimo Kėdainių rajono Saviečių kaime.

Nusivylę savivaldybės administracijos požiūriu, Mėklos gatvės gyventojai dabar jau kreipėsi į savivaldybės kontrolierę ir tarybos Kontrolės komitetą.

Tai jau trečias Kėdainių mugės“ straipsnis apie klampią Mėklos gatvę po 131 459 eurus ir 62 centus kainavusios 700 metrų atkarpos rekonstrukcijos.

Pagalbos šauksmas iš Saviečių

Šią savaitę savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė, tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius ir narė Adelė Štelmokienė gavo Saviečių kaimo gyventojų prašymą. Jame rašoma:

<… >  prašome patikrinti savivaldybės administracijos veiksmus dėl Kėdainių rajono Saviečių kaimo  Mėklos gatvės taisymo darbų.

    Informuojame, kad 2020 metų spalio-gruodžio mėnesiais Saviečių kaimo Mėklos gat-

vėje buvo atliekama rekonstrukcija. Mūsų manymu, po rekonstrukcijos gatvės šalikelės

yra nekokybiškos. Taip manome, nes, užvažiavus su transporto priemone, lieka gilios vėžės.

Kai kur šalikelė nesiekia 1 m. Pralaidos dėl netvirtų šalikelių ir lietaus jau yra užpiltos žvyru,

šlaitai neapželdinti. Tad manome, šalikelės yra netinkamos ir pavojingos.

  Balandžio pabaigoje kreipėmės dėl šitos bėdos į savivaldybės administraciją ir merą. Vėl vy-

ko tvarkymo darbai, bet situacija nesikeičia. Atsakymo iš savivaldybės dėl priimtų sprendimų

 negavome, šalikelėmis negali naudotis nei pėstieji (klimpsta kojos), nei dviratininkai, nei

automobiliai. Todėl prašome peržiūrėti savivaldybės administracijos veiksmus šiuo klausimu. <… >“

Atsakymai – tik prieš posėdį

„Kėdainių mugė“ jau rašė apie atsakingų rajono vadovų, konkrečiai – savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, nenorą kalbėti šia tema. Buvo kreiptasi ir žodžiu, ir raštu, tačiau atsakymų nesulaukta.

Į antrą kartą A. Kacevičiui elektroniniu paštu ir viešai – straipsnyje „Kas slypi už valdininkų baimių?“ (šių metų gegužės 7 d.) – užduotus klausimus vėl atsakė ne jis, bet mero Valentino Tamulio patarėja Jorūnė Liutkienė. Iš jos formalus atsakymas elektroniniu paštu atskriejo tik Kontrolės komiteto, į kurį kreipėsi Saviečių kaimo gyventojai, posėdžio išvakarėse – vėlų gegužės 19 dienos vakarą. (Kontrolės komiteto posėdis įvyks šiandien, ketvirtadienį, gegužės 20 d., 16 val. Prisijungimo į tiesioginę transliaciją nuoroda turės būti paskelbta savivaldybės tinklapyje – čia ).

Anot J. Liutkienės, į gyventojų skundus savivaldybė reaguoja: “Sureaguota net į anonimiškai gautą skundą. UAB „Babėnų transportas“ buvo įpareigoti dar kartą sutvirtinti tuos pačius kelkraščius. Meras asmeniškai lankėsi Mėklos gatvėje Saviečiuose ir kalbėjosi su bendruomenės pirmininke, ir su klausimus keliančia  gyventoja. Administracijos direktorius ir seniūnas taip pat vyko į Mėklos gatvę ir asmeniškai nagrinėjo situaciją.” Nagrinėjo, bet kas pasikeitė, neatsakė.

Vietoj tyrimo – atsirašinėjimas

Kyla klausimas, kodėl delsiama pareikalauti iš darbus atlikusios UAB „Babėnų transportas“, jei būtų nustatyta, broko ištaisymo dar garantiniu darbų atlikimo laikotarpiu?

Gyventojai gavo Mėklos gatvės rekonstrukcijos projektą. Jie nagrinėdami dokumentus randa neatitikimų.

Už savivaldybės administracijos direktorių mums atsakiusi mero patarėja teigia: Statybos darbų vykdytojai išnagrinėjo situaciją dėl gyventojų skundo. Saviečių kaimo Mėklos gatvėje rangovai atliko darbus pagal 2011 metų projektą, kuris buvo parengtas ir patvirtintas vadovaujantis tais metais galiojančiais techniniais reikalavimais. Atliktų darbų kokybė buvo vertinama teisės aktų nustatyta tvarka. Broko priimant darbus nenustatyta, tai įrodo gauti kontrolinių laboratorinių bandymų protokolai. Darbus priėmė ir ant Mėklos gatvės darbų atlikimo akto pasirašė MB DPTKP techninės priežiūros inžinierius Darius Pasvenskas.”

Patys darbų vykdytojai, kuriems nedelsiant buvo sumokėta šimtatūkstantinė suma, dabar įvertino savo darbą? Kaip matosi iš J. Liutkienės atsakymo, yra ir „kraštinis”, jeigu ką (liaudiškai tariant)  – D. Pasvenskas.

Parodomieji vizitai

Mėklos gatvės gyventojų teigimu, darbų brokas pasimatė pavasarį nutirpus sniegui. O darbai buvo pabaigti ir už juos sumokėta praėjusių metų pabaigoje, žiemą.

 Pradėję baksnoti į nepatogumus gatvėje, gyventojai sako sulaukę didesnio valdininkų dėmesio. Buvęs į gatvę užsukęs ir meras, ir „kostiumuotųjų” grupelę dairantis matę.

Kaltųjų paieška Saviečiuose

Sukiojosi kurį laiką kaime ir privačios saugos tarnybos automobilis – neva tikėjosi pačiupti piktybiškai naujas šalikeles gadinančius. Tačiau, pasak gyventojų, patys klampioje šalikelėje įklimpę ir daugiau nebepasirodę.

Tada gatvę pradėjo stebėti vaizdo stebėjimo kameros akis. Savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymu Mėklos gatvėje įrengta vaizdo stebėjimo kamera.

Šią savaitę redakcija vėl gavo signalą iš Saviečių – siauroje, birioje Mėklos gatvės šalikelėje įklimpo navigacijos klaidingai atvestas vilkikas, kuris nuslydęs išmaknojo gyventojų sklypą. Kai nuvykome į vietą, jau radome tik gilias vilkiko vėžes ir grėbliais besidarbuojančius gyventojus. “Taip ir grėbliuojam šalikelę kasdien”, – sarkastiškai juokavo Mėklos gatvės gyventojas.

Tikisi kontrolierių įsikišimo

Klausimas, kodėl užsakovas – Kėdainių rajono savivaldybė – vengia išsiaiškinti tikrąsias problemų suremontuotoje gatvėje priežastis atliekant ekspertizę ir pareikalauti trūkumų pašalinimo, lieka atviras.

Mėklos gatvės gyventojų viltys sulaukti iš rajono vadovų realaus problemos sprendimo blėsta. Todėl kreiptasi į kontroliuojančias instancijas – savivaldybės kontrolierių ir tarybos Kontrolės komitetą.