Kėdainių rajono Saviečių kaime verda aistros dėl žiemą išasfaltuotos Mėklos gatvelės. Gyventojai bado pirštu į, jų manymu, paliktą darbų broką. Kita pusė įtaria gyventojus piktybišku kenkimu ir ruošiasi kaimo gatvelėje įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Saviečių kaimo Mėklos gatvės rekonstrukcijos darbų Viešųjų pirkimų skelbime nurodyta darbų vertė 133 079 Eur. Rekonstruojamos gatvės dallies ilgis statinio projekte – 761 metras.

Mėklos gatvės gyventojus piktina ir neramina rekonstruotos gatvės siauri ir birūs kelkraščiai, kuriuose prasilenkiant klimpsta transportas bei šalia esantys pavojingai gilūs lietaus kanalizacijos grioviai. Gatvės rekonstrukcijos darbai pabaigti dar praėjusių metų gale, tačiau kaimo gyventojai dar vis tikisi rajono valdžios dėmesio.

Šaukiasi savivaldybės pagalbos

„Nuo šito gatvės „grožio” dar negalim atsigauti. Kreipėmės į seniūną, merą, vietinę žiniasklaidą (į rajono valdantiesiems palankų laikraštį – red. past.) jau rudenį. Rezultatas – apskritas 0.

Tada atėjo žiema ir visą broką paslėpė sniegas. Tiesa, įmonė, tvarkiusi gatvę, pavasarį pasirodė, tvarkė, bet niekas nepasikeitė. Tiesą sakant, tas tvarkymas atrodė apverktinas. Tikimės, kad viskas pasikeis, tikime, kad savivaldybei ne tas pats, kam ir už ką sumokėjo“, – viešojoje erdvėje piktinasi Mėklos gatvės Saviečių kaime gyventoja (pavardė redakcijai žinoma).

Gal nežino?

Gyventojai rodo į gretimas kaimo gatves, kuriose darbus vykdė kitos įmonės. „Yra asfaltuota Liepų gatvė. Asfaltas 3,5 m ir po 1 m kelkraščiai, bet jie tvirti. Tai pusė bėdos.  Siaura gatvė, bet kažkaip viskas gerai. Bet čia… Ir nepasukit važiuodami į griovio pusę, nugarmėsit”, – perspėja pasipiktinę žmonės.

,,Savivaldybės ,,užsakovai”, matyt, net nežino, kad buvo vykdomas projektas – tiksliau, nebuvo net atvykę pažiūrėti, nes jie ,,dirba” tik su popieriukais, –  abejones viešai išsakė kitas kaimo gyventojas (redakcijai žinomas). – Suprasčiau, jei padarytas dviračių ar pėsčiųjų takas, tai dar kaip čia pasakius …  Bet čia gyvenvietė – ir ūkininkams reikia naudotis. Tai juk buvo daroma žmonėms, o ne katinams lakstyti.”

(Ne) žino

Į Kėdainių rajono merą Valentiną Tamulį kreipėsi savivaldybės tarybos narė Adelė Štelmokienė, daugiau kaip prieš savaitę darbo reikalais užsukusi į Saviečius ir savo kailiu patyrusi Mėklos gatvės kelkraščio spąstus. Meras, pasak tarybos narės, nieko nežinojęs, buvęs labai nustebęs bei susirūpinęs žadėjo išsiaiškinti, kas priėmė nekokybiškai atliktus darbus.

Vakar pasidomėjus, kokio atsakymo iš V. Tamulio sulaukė A. Štelmokienė, tarybos narė patikino, kad kol kas – jokio.

Mėklos gatvės gyventojai ,,Kėdainių mugei” tvirtino, kad pirmuosius signalus dėl galimai nekokybiškai atliekamų gatvės tiesimo darbų siuntė dar praėjusių metų spalį. Pasak jų, ir meras su Pelėdnagių seniūnu Edvinu Pagirsku buvę atvykę. Tada jie nuraminę gyventojus, kad viskas bus padaryta gerai.

Stebės gyventojus?

Nenorėjęs būti paviešintu vienas iš savivaldybės darbuotojų ,,Kėdainių mugei” teigė, kad pretenzijos dėl gatvės – pačių gyventojų sugalvota problema. Neva nesutarimai tarp gyventojų ir gatvės rekonstrukcijos darbus vykdančios įmonės kilę, kai pastaroji atsisakiusi sutvarkyti ir įvažiavimus į gyventojų kiemus. Pasak šaltinio, gyventojai galimai piktybiškai išvažinėjantys kelkraščius, todėl planuojama gatvėje įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Skundas

Gatvės rekonstrukcijos bėdos pasimatė nutirpus sniegui. Pasak gyventojų, darbininkai su grėbliais kartas nuo karto pasirodo palyginti transporto išmaknotų kelkraščių.

Darbininkai su grėbliais Mėklos gatvėje pasirodė, žurnalistams pradėjus domėtis gatvės rekonstrukcija.

Mėklos gatvės gyventojai balandžio 12 dieną raštu kreipėsi į savivaldybę, prašydami išsiaiškinti, ar darbai jų gatvėje buvo atlikti tinkamai, pagal projektą bei iškviesti rangovus ištaisyti padarytas klaidas.

Saviečių kaimo Mėklos gatvės gyventojai kreipėsi į rajono savivaldybę.

Neatsakyti klausimai

Laukiame atsakymo, kaip vis dėlto savivaldybė spręs šį klausimą, kuris galbūt jau galėjo būti išspręstas. Tai pat laukiame atsakymų ir į savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui bei mero patarėjai „visais klausimais” Jorūnei Liutkienei raštu užduotus klausimus:

 – Kas atliko darbus minėtoje gatvėje?

– Kas priėmė darbus ir pasirašė Mėklos gatvės darbų atlikimo aktą?

– Ar jau yra apmokėta rangovui ir kokia suma?

– Kokia savivaldybės reakcija į gyventojų skundą dėl Mėklos gatvės darbų?

Kėdainių mugė“ toliau domėsis situacija Mėklos gatvėje, Saviečių kaime ir informuos skaitytojus, tarp kurių – ir šios gatvės gyventojai.