Kėdainių rajono Saviečių kaimo Mėklos gatvė po brangios rekonstrukcijos tapo galvos skausmu jos gyventojams,  o po straipsnio „Kėdainių mugėje“  – ir rajono valdžiai. Praėjo savaitė, kas pasikeitė?

Kaimo gyventojai piktinasi nekokybiškai atlikta gatvės rekonstrukcija, kainavusia per šimtą tūkstančių eurų iš mokesčių mokėtojų kišenės. Kėdainių savivaldybės vadovai demonstruoja susirūpinimą ir vengia žiniasklaidos dėmesio.

Pasak Saviečių gyventojų, gatvės problema pradėjus domėtis žurnalistams, Mėklos gatvėje vis pasirodo buvęs Pelėdnagių seniūnijos (kurios teritorijoje yra šis kaimas) seniūnas, dabartinis rajono meras Valentinas Tamulis, lydimas tai vienos ponios, tai būrio vyrų. Buvo pasirodę ir darbininkai, ir traktoriukas. Tačiau gatvėje kol kas niekas nepasikeitė.

Mėklos gatvė Saviečių kaime po rekonstrukcijos.

Greitai padaryta, greitai sumokėta

761 metro ilgio kaimo gatvės rekonstrukcija buvo atlikta vėlyvą praėjusių metų rudenį. O jau gruodžio mėnesį darbus atlikusiai UAB “Babėnų transportas” Kėdainių rajono savivaldybė sumokėjo 131 459 eurus ir 62 centus.

Gatvės gyventojai sako matę būrelį žmonių, besidairančių gatvės gale, kai darbai buvo baigti. Galbūt, jų manymu, tai buvusi darbus priėmusi komisija. Tada jau buvę stipriai pašalę – kelkraščiai tvirti. Tikroji darbų kokybė pasirodė atėjus pavasariui.

Kas konkrečiai įvertino UAB „Babėnų transportas“ atliktus darbus Saviečių Mėklos gatvėje, Kėdainių mero patarėja Jorūnė Liutkienė neatskleidžia: „Pabaigus darbus techninės priežiūros inžinierius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Pelėdnagių seniūnijos seniūnas, Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos kontroliuojantis asmuo vietoje apžiūrėjo atliktus darbus ir suderino darbų priėmimo aktą.”

Mero patarėja informavo, kad “visų objektų atsiskaitymus su rangovais vizuoja administracijos direktorius”.

Vengia tiesių atsakymų

Kaip atsakingi rajono vadovai galvoja išspręsti nekokybiškai atliktų darbų problemą, norėjome paklausti paties „atsiskaitymus su rangovais vizuojančio“ Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus.

Direktorius ar nežino, ar bijo, tačiau „Kėdainių mugei“ telefonu atsakyti atsisakė. Tik kratėsi pokalbio sakydamas: „Siųskite klausimus raštu.“ Siuntėme tuos pačius klausimus ir pačiam direktoriui. Tik atsakymo iš jo negavome.

Kas tiria?

Kokia savivaldybės reakcija į gyventojų skundą dėl Mėklos gatvės darbų, prieš savaitę raštu klausėme savivaldybės administracijos vadovo A. Kacevičiaus, kurio nurodymu buvo greitai ir visiškai atsiskaityta su UAB „Babėnų transportas“.

Atsakymą gavome ne iš jo, bet iš mero patarėjos: „Kelius tiesia ir jų tiesimą prižiūri atestuotos ir profesionalios įmonės ir jų darbuotojai. KPPP lėšos naudojamos atsakingai, jų naudojimą kontroliuoja LAKD atstovas. Šiuo metu skundas tiriamas.“

Taip pat mero patarėja informuoja, kad UAB „Babėnų transportas“ buvo įpareigota iki praėjusio savaitgalio (t. y. gegužės 1 d.) sutvirtinti kelkraščius. O šią savaitę turėję susitikti visi statybos darbų vykdytojai ir dar kartą įvertinti situaciją bei pateikti savo išvadas. Taip pat mero patarėjos atsakyme – pažadas tas išvadas paskelbti. Savaitė baigiasi, nepaskelbta.

 Vėl klausiame

Kadangi savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius, kurio kompetencija yra visi rajone vykdomi darbai, kalbėtis su žurnalistais vengia (kaip pats motyvavo, dėl to, kad jo žodžiai būna interpretuojami), vėl į jį kreipiamės viešai ir raštu:

  • Kas ir kada įvertins atliktų darbų kokybę?
  • Kas ir kada ištaisys paliktą darbų broką Saviečių kaimo Mėklos gatvėje?
  • Kur kreiptis gyventojams, jei jūs, valdininkai, šioje situacijoje esate bejėgiai?
  • Ar ne laikas darbus Saviečių Mėklos gatvėje, už kuriuos buvo sumokėta mokesčių mokėtojų pinigais, įvertinti kontrolieriams – savivaldybės, o gal ir Seimo?

„Kėdainių mugė“ toliau seka situaciją Saviečių kaimo Mėklos gatvėje ir laukia direktoriaus A. Kacevičaus konkrečių atsakymų.

Gyventojai tikisi

„Kartais pasigirsta grasinimai, perspėjimai iš valdžios, kad va padarys vienos pusės eismą (Saviečių Mėklos gatvėje – red. past.), tai žinosit.

Pagal Kelių eismo taisykles, nepriklausomai nuo to ar eismas vienpusis ar dvipusis, automobiliams sustoti reikalaujama kelkraštyje (jei nėra šaligatvių su borteliu). Vadinasi, kelkraštis turi būti tvirtas ir atlaikyti transporto priemonės svorį.

Vakar dienos įvykis. Įsuko į kaimą ilgiausias vilkikas (dažnai paklysta dėl neatnaujintų navigacijų). Teko jam atbulam grįžti Mėklos gatve. Važiuoti ratu ar dar kažkaip tokia transporto priemonė ne visada gali dėl savo ilgio (tiesiog neįsuka į tokius stačius kaimo gatvelių posūkius, o aplink – grioviai). Iš paskos atvažiavęs lengvasis automobilis buvo priverstas sukti į šalikelę, lenkti. (Ir, žinoma, kai kurių nuomone, specialiai gadino šalikelę.) Beje, vilkikas net nesitraukė į griovio pusę. Jo laimei. Būtų įsmukęs.

Kelkraščiai yra nekokybiški ir netinkamo pločio.

Taigi išvada aiški – ar bus vienpusis ar dvipusis eismas, šalikelės turi būti tvirtos ir atlaikyti transporto priemonių svorį.

Tikiuosi, meras, kuris atvykęs sutiko, kad kelkraščiai yra nekokybiški ir netinkamo pločio, savo pažadus įvykdys ir nepaliks šitos situacijos likimo valiai“, – socialiniame tinkle šią savaitę rašė Saviečių kaimo Mėklos gatvės gyventoja Jurgita Derbutienė.

Iškalbinga

Apie įmonę UAB „Babėnų transportas“ daug ką pasako informacija oficialiame jos tinklalapyje mediniaipabegiai.lt:

„Įmonė UAB “BABĖNŲ TRANSPORTAS” įkurta 2001 metais ir jau 19 metų kokybiškai atliekame visus sutartus darbus. Šiuo metu mūsų įmonėje dirba 24 darbuotojai.

Dažniausiai mes atliekame:
Medienos apdirbimą;
Pabėgiai, europadėklų – gamyba;
Statybos darbus. Inžinerinius technikos darbus;
Drenažo, vandentiekio, kanalizacijos – įrengimą ir remontą.
Žemės kasimo ir geležinkelio privažiavimo kelių remonto darbus.

Atlikti darbai – Ar to reik?

Vidutinis darbuotojų atlyginimas (prieš mokesčius), kaip skelbiama rekvizitai.lt, 668 – 721,10 Eur. Įmonės pardavimų apyvarta 501 000 – 1 000 000 Eur. Įstatinis įmonės kapitalas 2 896 eurų.