Pirmadienį, rugsėjo 14 dieną, buvo patvirtintas naujas COVID-19 infekcijos atvejis 64 m. Kėdainių miesto gyventojui. Šiuo metu yra žinoma 15 sąlytį turėjusių asmenų, iš jų 13 – sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai, mat susirgęs žmogus sekmadienį buvo atvežtas į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių dėl kitų priežasčių.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Kėdainių skyrius, tyrimas dėl COVID-19 infekcijos buvo atliktas asmeniui patekus į VšĮ Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių dėl kitų priežasčių. 

Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo COVID-19 atvejo epidemiologinį tyrimą. Šiuo metu yra žinoma 15 sąlytį turėjusių asmenų, iš jų 13 yra sveikatos priežiūros įstaigos  darbuotojai. Aiškinamasi, kiek iš jų turėjo artimą sąlytį su pacientu, kuriam diagnozuotas koronavirusas. COVID-19 atvejo epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, žmogus į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių buvo atvežtas dėl kitų ligų rugsėjo 13 d. Dėl amžiaus ir lydinčios ligos žmogus priskiriamas rizikos grupei, jo būklė buvo sunki.

Kaip ir priklauso tokiais atvejais, pacientui buvo atliktas tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Pirmadienio rytą buvo gautas teigiamas atsakymas. Pacientas tą pačią dieną išvežtas į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikinę ligoninę, kurioje gydomi koronavirusu sergantys ligoniai.

S. Skaumino teigimu, ligoninės patalpos nedelsiant dezinfekuotos, o su pacientu kontaktavę sveikatos priežiūros darbuotojai nusišalino nuo darbo. „Manome, kad rizika neturėtų būti labai didelė, kadangi visi dirbo su apsaugos priemonėmis ir laikydamiesi visų reikalavimų. Riziką vertina ir sprendimą dėl to, kuriems iš darbuotojų reikės izoliuotis, priims Nacionalinis visuomenės sveikatos centras“, – sakė ligoninės vadovas.

Tai jau aštuntasis atvejis, nustatytas Kėdainių rajono savivaldybėje šį mėnesį. Iš viso Kėdainių mieste ir rajone Covid-19 infekcija patvirtinta 23 gyventojams, pasveikusių yra 11.

Savivaldybės patalpose, skirtose saviizoliacijai, šiuo metu gyvena trys kraštiečiai. Jie grįžę iš Jungtinės Karalystės, Austrijos ir Švedijos.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šią savaitę (nuo rugsėjo 14 d. iki rugsėjo 20 d. imtinai) Kėdainių rajono savivaldybės gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Kėdainiai patenka į sąrašą savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Panašios naujienos