Žiemiški orai dažnai turi įtakos ir rankų odai. Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės, į išsausėjusią rankų odą nereikėtų žvelgti pro pirštus, nualinta rankų oda nebeatlieka apsauginės funkcijos, o tai gali lemti sumažėjusį organizmo atsparumą įvairiems mikroorganizmams.

Rankų priežiūra turėtų prasidėti nuo kasdienių įpročių – plovimo, vengiant ypač karšto vandens, pirštinių dėvėjimo lauke, odos saugojimo nuo agresyvių cheminių valiklių. Taip pat savo kosmetinėje visuomet svarbu turėti rankų kremo. Vaistininkė rekomenduoja nusiplovus rankas jas visuomet pasitepti kremu, kartą per savaitę naudoti rankų odos šveitiklį. Taip pat nepamiršti pasirūpinti apsauga nuo išorės veiksnių – žiemą neiti į lauką be pirštinių, o būnant saulėje naudoti SPF apsaugą.

Tačiau, kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, nors rankų odos būklė dažnai vertinama kaip estetinė problema, kartais ji gali įspėti ir apie vitaminų trūkumą ar net tam tikras ligas.

Dažnai vaistinėje klientai teiraujasi, kodėl ima luptis rankų oda, T. Gečienė įspėja, kad čia kaltas gali būti ir vitaminų trūkumas.

„B grupės vitaminai, biotinas ir niacinas yra atsakingi už sveikos odos palaikymą, saugo nuo išsausėjimo, todėl esant jų trūkumui gali pablogėti odos būklė ir pradėti luptis rankų oda. Kadangi biotino atsargos organizme nekaupiamos, svarbu jo gauti kiekvieną dieną. Norint organizmą papildyti šiais vitaminais rekomenduojama įtraukti į racioną maisto produktų, kurie yra šių vitaminų šaltiniai, arba vartoti maisto papildus. Niacino gausu žuvies produktuose, grybuose, riešutuose. Biotino turi avokadai, tunas, migdolai, avižų kruopos“, – vardija vaistininkė.

Taip pat odos būklei palaikyti nereikėtų pamiršti ir vitaminų A bei E.

Jei rankų sausumas vargina nuolat ir jį lydi kiti negalavimai, tokie kaip odos paraudimas, skausmas, intensyvus niežulys, bėrimai, odos sustorėjimas, vaistininkė rekomenduoja apsilankyti pas gydytoją, kad jis įvertintų odos būklę ir, jei reikia, paskirtų tolimesnį gydymą.