Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius pranešė, jog praėjusią savaitę nustatyti du nauji koronaviruso atvejai kėdainiečiams. Vienas iš žmonių susirgo po kontakto su sergančiuoju, kitas – grįžęs iš Rusijos.

Rugpjūčio 19 d. buvo patvirtintas COVID-19 infekcijos atvejis 52 m. Kėdainių miesto gyventojui.  Atvejo epidemiologinės diagnostikos metu išsiaiškinta, kad vyras turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu. Asmuo dirba vienoje iš Jonavos rajono įmonių, bet po kontakto su patvirtintu atveju buvo saviizoliacijoje.

Rugpjūčio 21 d. buvo patvirtintas COVID-19 infekcijos atvejis 59 m. Kėdainių miesto gyventojui. Asmuo grįžo vienas sausumos transportu iš Rusijos. Simptomus jis pradėjo jausti jau rugpjūčio 17-ąją, o 20 dieną kreipėsi į gydymo įstaigą.

Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC prie SAM Kauno departamentas vykdo COVID-19 atvejo epidemiologinį tyrimą (apklausia asmenis, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kitą epidemiologiškai svarbią informaciją). Šiuo metu yra nustatyti iš viso 5 didelės rizikos kontaktą turėję asmenys. COVID-19 atvejo epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Pasak NVSC Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėjos Sandros Buinovskienės, praėjusią savaitę skyriaus specialistai patikrino 64 proc. saviizoliacijoje esančių asmenų – sergančiųjų ir turėjusių artimą sąlytį su sergančiaisiais. Pažeidimų nenustatyta.

Savivaldybės patalpose, kuriose 14 dienų laikotarpį gali praleisti žmonės, neturintys saviizoliacijai reikiamos vietos, šiuo metu gyvenančių kraštiečių nėra.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.