Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius pranešė, jog praėjusią savaitę nustatyti du nauji koronaviruso atvejai kėdainiečiams. Vienas iš žmonių susirgo po kontakto su sergančiuoju, kitas – grįžęs iš Rusijos.

Rugpjūčio 19 d. buvo patvirtintas COVID-19 infekcijos atvejis 52 m. Kėdainių miesto gyventojui.  Atvejo epidemiologinės diagnostikos metu išsiaiškinta, kad vyras turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu. Asmuo dirba vienoje iš Jonavos rajono įmonių, bet po kontakto su patvirtintu atveju buvo saviizoliacijoje.

Rugpjūčio 21 d. buvo patvirtintas COVID-19 infekcijos atvejis 59 m. Kėdainių miesto gyventojui. Asmuo grįžo vienas sausumos transportu iš Rusijos. Simptomus jis pradėjo jausti jau rugpjūčio 17-ąją, o 20 dieną kreipėsi į gydymo įstaigą.

Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC prie SAM Kauno departamentas vykdo COVID-19 atvejo epidemiologinį tyrimą (apklausia asmenis, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kitą epidemiologiškai svarbią informaciją). Šiuo metu yra nustatyti iš viso 5 didelės rizikos kontaktą turėję asmenys. COVID-19 atvejo epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Pasak NVSC Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėjos Sandros Buinovskienės, praėjusią savaitę skyriaus specialistai patikrino 64 proc. saviizoliacijoje esančių asmenų – sergančiųjų ir turėjusių artimą sąlytį su sergančiaisiais. Pažeidimų nenustatyta.

Savivaldybės patalpose, kuriose 14 dienų laikotarpį gali praleisti žmonės, neturintys saviizoliacijai reikiamos vietos, šiuo metu gyvenančių kraštiečių nėra.

Panašios naujienos