Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateikiamais duomenimis, praėjusią savaitę (gruodžio 7–13 dienomis) Kėdainių rajone užregistruoti 208 susirgimai ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir nei vieno gripo atvejo.

Registruotų susirgimų peršalimo ligomis mažėja – lapkričio pabaigoje į gydytojus kreipėsi 250, gruodžio pirmąją savaitę – 216 žmonių, o praėjusią savaitę jų būta dar mažiau – 208.  Gripo atvejų neužregistruota pastarąsias keturias savaites.

Tarp susirgusiųjų mažiau ir vaikų nuo 0 iki 17 metų amžiaus – 41 atvejis (ankstesnę savaitę – 50, tą pačią savaitę 2019 metais – 243). Anksčiau šį rudenį medikai yra pastebėję, kad mažesniam vaikų sergamumui įtakos turi dėl koronaviruso prevencijos įvestos priemonės. O dabar greičiausiai ir nuotolinis mokymas, beveik visiškai sumažinęs galimybes bendrauti kontaktiniu būdu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 50-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Kėdainių rajone buvo 46,19 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų. Visoje Kauno apskrityje vidurkis – 47,30 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų.

 Apskrities mastu registruoti tik 3 gripo atvejai Kauno mieste. Dėl gripo ligoninėse gydomų asmenų nei Kauno apskrityje, nei visoje šalyje šiuo laikotarpiu nebuvo.

Palyginus NVSC pateikiamus tos pačios metų savaitės 2019/2020 metų gripo sezono duomenis, matyti, kad pernai 50-ąją metų savaitę Kėdainių rajone gripu sergančiųjų nebuvo. Tačiau susirgimų peršalimo ligomis buvo daugiau, o didžiąją susirgusiųjų dalį, kaip būdavo įprasta tokiu metų laiku, sudarė vaikai. Praėjusiais metais šiuo laikotarpiu gydytojai buvo diagnozavę 319 susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, iš sergančiųjų 243 buvo vaikai nuo 0 iki 17 metų amžiaus. Sergamumo rodiklis rajone tuo metu siekė 69,95 atvejus 10-tūkst. gyventojų.

Informacija parengta remiantis NVSC duomenimis.