Nuo sekmadienio iki penktadienio Kėdainių rajone COVID-19 (koronavirusinės infekcija) patvirtinta 231 žmogui, pasveiko 97. Nuo koronaviruso mirė 3 žmonės, dar viena užsikrėtusio žmogaus mirtis užregistruota dėl kitų priežasčių.

Dauguma atvejų socialinės globos namuose – besimptomiai

Vienas iš didžiausių židinių per savaitę įsiplieskė Kėdainių socialinės globos namuose. Praėjusį penktadienį savivaldybės administracija gavo pirmąją informaciją apie tris darbuotojų užsikrėtimų atvejus, tuo tarpu šios dienos duomenimis, patvirtintus teigiamus COVID-19 infekcijos rezultatus turi 13 darbuotojų.  Teigiamus rezultatus yra gavę ir 80 įstaigos paslaugų gavėjų.

„Penki iš darbuotojų susirgo būdami saviizoliacijoje dėl sergančių vaikų ar sutuoktinių. Bendravau su visais sergančiaisiais telefonu. Gera žinia ta, kad serga lengvesne arba besimptome forma, – penktadienį „Kėdainių mugei“ sakė laikinai einanti pareigas direktorė Žaneta Blandienė. – Vėlgi, gerai tiek, kad didžioji dauguma paslaugų gavėjų atvejų – besimptomiai. Kasdien sekama gyventojų sveikatos būklė, tris kartus per dieną matuojama kūno temperatūra. Sergantys ir sveikieji gyventojai suskirstyti į zonas. Atskiromis zonomis dirba personalas.“

Pasak Kėdainių socialinės globos namų laikinai pareigas einančios vadovės, šiandien darbuotojų rezervo dar pakanka, taip pat nestokojama asmens apsaugos priemonių. „Savo ruožtu, nuoširdžiai dėkoju visiems darbuotojams be išimties. Tik tokio susitelkusio, atsakingo ir profesionalaus kolektyvo dėka išgyvename ir, tikiuosi, išgyvensime užklupusius sunkumus. Stiprybės dirbantiems ir sveikatos sergantiems“, – palinkėjo Ž. Blandienė.

Kėdainių socialinės globos namų steigėjas yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų operacijų centro pasitarime buvo aptarta epidemiologinė situacija įstaigoje. „Vienas iš aptartų sprendimų – reguliariai kas savaitę testuoti įstaigos darbuotojus. Testavimo grafikus derins įstaigos vadovė ir Kėdainių PSPC. Taip pat rajono savivaldybė pasiūlė ir transportą, jei jo tik prireiks“, – informavo rajono mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė.

Mobiliojo punkto poreikis nemažėja

Kadangi poreikis tirtis dėl koronaviruso nemažėja, Kėdainių PSPC atstovė spaudai Asta Raicevičienė patvirtino, kad mobilus koronaviruso patikros punktas savaitgaliais dirbs ne pusę darbo dienos, kaip iki šiol, o dviem pamainomis, nuo 8 iki 16 val. Registracija į punktą: telefonu 1808 arba internetu, www.1808.lt.

Kėdainiai jau nuo praėjusio savaitgalio pirmauja Lietuvoje pagal sergamumo COVID-19 rodiklius, tenkančius 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Gruodžio 4 d. šis rodiklis Kėdainių rajono savivaldybėje buvo beveik 1,9 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Gruodžio 4-osios Oficialiosios statistikos portalo švieslentės duomenimis, rajone serga 1 185 žmonės, 223 yra pasveikę, iš viso registruota 14 mirčių nuo koronaviruso, dar 6 koronavirusu sirgę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Per lapkritį – virš 1 000 susirgimų

Oficialiosios statistikos portalo švieslentės duomenimis, susumavus kasdien patvirtintus ligos atvejus, per lapkritį rajone registruota 1119 COVID-19 atvejų. Per mėnesį sergamumas išaugo apie dešimt kartų. Spalio paskutinę dieną rajone buvo nustatyta 118 koronaviruso atvejų.

Sergamumas Kėdainių rajono savivaldybėje. Šaltinis – Oficialiosios statistikos portalo COVID-19 ligos apžvalgos Lietuvoje švieslentė:

(Viršuje – Algimanto Barzdžiaus nuotr.)