Praėjusį vasario savaitgalį Kėdainių anoniminių alkoholikų judėjimas paminėjo 26 metų veiklos sukaktį. Tiesa, virtualiai – dėl pandemijos ir karantino šventę sako nukėlę į kitus metus.

Tačiau bendravimas nenutrūko ir karantino metu, nes, kaip pastebi Kėdainių anoniminių alkoholikų grupės „Taškas“ narys Darius, šiuo laikotarpiu priklausomybės ligos yra aktyvesnės. „Vyksta virtualūs susitikimai „Skype“ platformoje, bendraujame telefonu, padedame vieni kitiems išlikti blaiviais ir kartu įveikti ligą bei pandemijos sunkumus. Matosi, kad pandemija veikia žmones, žmonės pavargę, kai kurie net nenori bendrauti, nugrimzdę į save, tai jaučiasi paskambinus ir paklausinėjus, kaip sekasi. Ne vienas jautresnis žmogus, paveiktas pandemijos, dažniau pakelia taurelę ir nepastebimai tampa priklausomu. Tikrai yra palūžusių žmonių“, – pasakojo vyras.

Jis pastebi, kad ne vienerius metus grupės veikloje dalyvaujantiems nariams lengviau tuo atžvilgiu, kad jie žino, kam paskambinti, kur kreiptis ištikus vidinei krizei. Bet yra daug žmonių, kuriems reikia pagalbos, tačiau jie nežino, kur kreiptis. „Todėl mes norime priminti apie save, pakviesti naujus narius, bendrauti su mumis virtualiai. Mes galime padėti vieni kitiems. Tam tikra prasme, virtualūs susitikimai yra gerai: jeigu kam iš pradžių nedrąsu, gali nerodyti veido. Esame pasiryžę padėti kenčiantiems nuo alkoholio problemų, padėdami kitiems mes stipriname savo blaivybę. Suteikta pagalba žmogui – mums kaip kraujo perpylimas“, – sakė pašnekovas.

Prie Kėdainių anoniminių alkoholikų grupės „Taškas“ virtualių susitikimų prisijungė keletas naujų žmonių. Taip pat prisijungė nemažai emigravusių kėdainiečių, kurie, sužinoję, kad pandemijos metu vyksta virtualūs susitikimai, prisijungia į juos iš Anglijos, Vokietijos.

Suprantama, Kėdainių AA grupės „Taškas“ nariai laukia gyvų susitikimų ir bendravimo. Kai kuriems žmonėms veikla šioje savanoriškoje organizacijoje suteikia prasmę ir tikslą gyventi. Beje, nuo šios savaitės, laikantis visų saugumo reikalavimų ir užtikrinant 20 kv. metrų plotą vienam žmogui, grupė gali rengti 2–3  asmenų susitikimus. Tad naujus narius, norinčius susipažinti su grupės veikla, yra galimybė priimti ir gyvai.

Todėl Kėdainių AA grupė „Taškas“ kviečia paskambinti ir pasikalbėti apie savo problemas. Vienintelė sąlyga tapti AA draugijos nariu – noras mesti gerti. Su grupe susisiekti galite šiais kontaktais:

Mob. 8 612 34 008

El. p.: taskasaa@gmail.com

Skype: Taškas AA

Panašios naujienos