Prieš balandžio 16 dieną įvyksiantį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdį tris dienas tarybos nariai rinkosi į komitetų posėdžius, kuriuose svarstė visų savivaldybės įstaigų ir įmonių bei rajono mero veiklos ataskaitas už praėjusius, 2020-tus, metus.

 Liūdnai pagarsėjęs Nijolės Naujokienės siekiamas valdyti Švietimo ir kultūros komitetas vėl nedirbo taip, kaip priklausytų.

Trečiadienį Švietimo ir kultūros komitetas dirbo prisišliejęs prie Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto – jungtiniame posėdyje.

Reglamentas – nė motais

Tarybos darbo reglamento 114 straipsnis byloja, kad keli komitetai savo iniciatyva, prieš tai informavę tarybos sekretorių, komitetų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą komitetų posėdį.

Tačiau Švietimo ir kultūros komitetas neturi pirmininko. Buvusi komiteto pirmininkė N. Naujokienė komiteto narių daugumos buvo atstatydinta dar praėjusių metų gruodį.

Atsakomybės neprisiima niekas

Kas savivaliauja savivaldybės taryboje? Kodėl pakeista komiteto darbo forma galimai nesilaikant reglamento?

Savivaldybės tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė, kurios kompetencija yra organizuoti komitetų ir tarybos posėdžius, į paklausimą elektroniniu paštu kol kas neatsakė. Savivaldybės mero patarėja Jorūnė Liutkienė atsakė kad, tad jai užimsią laiko išsiaiškinti, nes tame procese ji nedalyvavusi ir galop pasiūlė klausti mero, esą tai buvęs jo sprendimas. O ponas meras telefonu neatsiliepė ir į paklausimą elektroniniu laišku neatsakė.

Kai šis straipsnis pasirodė portale, gautas J. Liutkienės atsakymas: „Pagal reglamentą meras organizuoja Tarybos ir komitetų darbą , todėl ir pasiūlė daryti jungtinį komitetų posėdį komitetų pirmininkams. Jie sutiko.“

Pasišalino

Tačiau pati „tikroji“ Švietimo ir kultūros komiteto narė, laikanti save jo pirmininke,  N. Naujokienė iš jungtinio posėdžio pasišalino iš jo vos pradėjus svarstyti švietimo, kultūros ir sporto įstaigų ataskaitas.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto nelieka po praėjusiame tarybos posėdyje trims iš penkių komiteto narių pareiškus apie pasitraukimą. O norinčių pereiti dirbti į Švietimo ir kultūros komitetą kartu su N. Naujokiene ir Gitana Kaupiene kol kas neatsirado.

„Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.