Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Kėdainių rajone fiksuotas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkis senelių globos namuose.

36 koronavirusinės infekcijos atvejai registruoti Labūnavoje veikiančiuose privačiuose senelių globos namuose „Smiltelė“. Visi asmenys yra gyventojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 44 COVID-19 atvejai, teigiama NVSC pranešime.

Per praėjusias tris paras Kėdainių rajone patvirtinti 154 nauji COVID-19 infekcijos atvejai, mirė keturi kraštiečiai, dar vienas koronavirusu sirgęs žmogus mirė dėl kitų priežasčių.

Šiuo laikotarpiu atlikti 493 tyrimai, teigiamų tyrimų dalis sudarė apie 25 proc.

Gruodžio 31 d. Oficialiosios statistikos portalo švieslentės duomenimis, Kėdainių rajone koronavirusu serga 1 482 žmonės. Nuo pandemijos pradžios rajone iš viso registruota 2 769 susirgimo COVID-19 atvejai, pasveiko 1247 žmonės. Iš viso nuo COVID-19 ligos mirė jau 30 žmonių, dar 10 rajono gyventojų, sirgusių koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių.

Kėdainių rajono savivaldybė pagal pastarųjų dviejų savaičių sergamumo rodiklį (gruodžio 31 d. jis buvo 1 199,3 atvejai 100-ui tūkst. gyventojų) yra 28 vietoje tarp kitų šalies savivaldybių.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad iki sausio 3 d. yra ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus, kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių. Gyventojai raginami be svarbių priežasčių nepalikti savo gyvenamosios vietos. 

Taip pat primenama ypač saugotis asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis ar yra vyresnio amžiaus – užsikrėtus, ši asmenų grupė gali turėti didelę sunkių komplikacijų riziką. Siūloma paprašyti artimųjų ar kaimynų, jog šie pasirūpintų maistu ar kitomis būtiniausiomis prekėmisarba jas užsisakyti nuotoliniu būdu. Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

SAM primena, jog gyventojams rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, kurie gyvena kartu.

Panašios naujienos