Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas informavo, kad per praėjusią parą (spalio 1 d.) Kėdainių rajone patvirtinti 2 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Abu atvejai siejami su protrūkiu Kauno vyriausiajame policijos komisariate.  Vienas iš asmenų dirba Kėdainių policijos komisariate. Kontaktą turėję asmenys saviizoliacijoje.

Remiantis spalio 2 dienos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Kėdainių rajone koronavirusine infekcija (COVID-19) šiuo metu serga 21 žmogus. Pasveikusiųjų yra 16 asmenų.

Sergamumo rodiklis mūsų rajone yra 46,40 atvejo 100-ui tūkstančių gyventojų.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 172 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš viso šalyje patvirtinti 4 956 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2 378 asmenys, 2 466 – pasveiko.

Koronavirusas yra palietęs ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnaziją – serga dvi mokytojos ir vienas mokinys. Jie yra izoliacijoje. Kaip vakar sakė gimnazijos direktorius Alanas Magyla, mokyklos bendruomenė šioje situacijoje laikosi neblogai ir yra itin susitelkusi. Nuo pirmadienio perėjus prie nuotolinio mokymo, mokiniams, kuriems reikėjo priemonių, buvo išdalintos planšetės ir nešiojamieji kompiuteriai. „KItų mokytojų testai buvo neigiami, jie sėkmingai veda pamokas nuotoliniu būdu. Kadangi mokytojų įdirbis nemažas nuo pavasario, kai dirbti nuotoliniu būdu teko per karantiną, esame tam pasirengę. Tikiuosi, kad šis periodas nebus skausmingas ir nepakenks mokymosi kokybei bei rezultatams”, – kalbėjo gimnazijos vadovas.

Vadovaudamasi NVSC sprendimu, gimnazija privalomą izoliaciją gimnazijos 2, 3 ir 4 klasių mokiniams pratęsė iki spalio 8 dienos, Meironiškių skyriaus 1, 2 ir 3 klasės mokiniams – iki spalio 9 dienos.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

(Asociatyvi nuotr.)