Rytoj įvyksiančiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje klausimai bus svarstomi be Švietimo ir kultūros komiteto sprendimų.

Švietimo ir kultūros komiteto posėdžio darbą sutrikdė su atstatydinimu iš komiteto pirmininko pareigų nesutinkanti Nijolė Naujokienė ir ją besąlygiškai palaikanti komiteto narė Gitana Kaupienė.

G. Kaupienė ir N. Naujokienė savo protestu sutrikdė Švietimo ir kultūros komiteto darbą. (Algimanto Barzdžiaus nuotrauka.)

Šiandienos tarybos posėdžio klausimus išnagrinėti ir aptarti antradienį turėjusiame Švietimo ir kultūros komiteto (nariai: Saulius Grinkevičius, G. Kaupienė, N. Naujokienė, Steponas Navajauskas ir dėl ligos nedalyvavusi Adelė Štelmokienė) nuotoliniame posėdyje N. Naujokienė pareiškė, kad protestuodama prieš jos atstatydinimą iš komiteto pirmininko pareigų, komiteto posėdyje nedalyvaus. Beveik identišką pareiškimą perskaitė ir G. Kaupienė.

Nežino, ko nori

Abi tarybos narės viešai kreipėsi į rajono merą prašydamos kad šis „užtikrintų, kad komitetas galėtų toliau tinkamai vykdyti savo pareigas/veiklą“.

„Kėdainių mugei“ paprašius paaiškinti, kokių konkrečių veiksmų iš rajono mero tikisi N. Naujokienė ir G. Kaupienė, kad jos vėl dalyvautų komiteto darbe, aiškaus atsakymo nepateikė nei viena, nei kita.

„Iš mero, Valentino Tamulio, tikiuosi tokių veiksmų, kuriuos apibrėžia ir numato įstatymas“, – lakoniškai (ne)atsakė G. Kaupienė.

Dar „išsamesnis“ buvo N. Naujokienės atsakymas: „Klaidingai formuluojate klausimą – pareiškimas pateiktas ne dėl nedalyvavimo posėdyje. Jis pateiktas kaip protestas prieš, mano manymu, neteisėtus ir neetiškus dalies komiteto narių veiksmus. Ko prašau mero, viskas nurodyta Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje viešai pateiktame pareiškime.“

Surežisuota savivalė

Iškart po N. Naujokienės ir G. Kaupienės pareiškimų komitete nutrūko ir tiesioginė komiteto posėdžio transliacija internetu. Kas galėtų paneigti, kad tai nebuvo surežisuota iš anksto, nes atvejis beprecedentis. Kam ir kodėl staiga kilo noras nutraukti posėdžio transliaciją? Ar ne iš posėdžio spektaklio išeidama N. Naujokienė nuleido scenos uždangą?

Kėdainių r. savivaldybės tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė, kurios pareiga yra užtikrinti sklandų posėdžių darbą, iškart paskambinus, aiškino, kad posėdis nebevyksta, vykstąs tik „klausimų uždavimas“. Anot tarybos sekretorės, posėdis vyksta tik tada, kai yra kvorumas. (Iš posėdžio pasitraukus N. Naujokienei ir G. Kaupienei, kvorumo neliko – red. past.).

Paklausta, kokiu tarybos veiklos reglamento punktu vadovaudamasi ar kieno paliepimą vykdydama išjungė nuotolinio posėdžio transliaciją bei perspėta, kad pokalbis yra įrašomas, L. Rimdžiūtė susijaudino, pareiškė daugiau nekomentuosianti ir „metė ragelį“.

Teko kreiptis į mero patarėją Jorūnę Liutkienę. „Jeigu nėra kvorumo, skaitosi, kad posėdis nevyksta, – aiškino mero patarėja. – Pagal tarybos veiklos reglamentą transliuojami yra posėdžiai. Netgi protokolas nutrūksta toje vietoje, kai nebelieka kvorumo.“

Tačiau Kėdainių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamente nėra numatyta, kad nelikus posėdyje kvorumo, jeigu tebevyksta klausimų svarstymas, nutraukiama tiesioginė transliacija.

Teisėti veiksmai kai ką varo į neviltį

S. Grinkevičius: „Komiteto sušaukimas ir jame priimti sprendimai yra teisėti.“ A. Barzdžiaus nuotrauka.

Švietimo ir kultūros komiteto narys S. Grinkevičius į kolegių N. Naujokienės ir G. Kaupienės pareiškimus sureagavo paaiškindamas, kad praėjęs komiteto posėdis, dėl kurio sprendimų jos protestavo, buvo sušauktas daugumos – trijų iš penkių – narių iniciatyva. Posėdis ir jame priimti sprendimai – teisėti, jokių įstatymo nuostatų nepažeidžia.

Tame posėdyje buvo nuspręsta, kad N. Naujokienė netinkamai vykdo komiteto pirmininkės pareigas ir ji vienbalsiai atstatydinta iš pirmininkės pareigų. N. Naujokienė su G. Kaupiene tame posėdyje nedalyvavo.

„Kai šiandien išgirdau iš N. Naujokienės, kad ji negalėjo dalyvauti, nes atostogavo, galvočiau, kad dabar, kai visi posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, išvykti iš šalies galimybių nėra, nebuvo ir techninių trukdžių nedalyvauti posėdyje abiem nedalyvavusioms komiteto narėms. Manau, kad nedalyvauta dėl kitų priežasčių, – sakė S. Grinkevičius. – Sprendimai priimti teisėtai. Kreiptąsi į rajono merą, kad teiktų kandidatūras į komiteto pirmininko ir pavaduotojo pareigas. Kol kas nesulaukta.“

Švietimo ir kultūros komiteto sprendimas atstatydinti N. Naujokienę iš komiteto pirmininko pareigų yra teisėtas, nors ir labai nepatinkantis pačiai N. Naujokienei.

11 Responses

 1. Jonas

  Pokalbių telefonu negalima įrašynėti. Tai draudžia įstatymai. Pasidomėkit, Marijošiene, nes galit skaudžiai nudegti. Neišmanymas neatleidžia nuo atsakomybės.

  Atsakyti
  • Bronius

   Nenusikalbėk Jonai, jei pašnekovas yra įspėjamas apie tai, kad pokalbis įrašinėjamas, jokio pažeidimo nėra!

   Atsakyti
 2. Dainius

  Kaip suprantu, tarybos nario pareigoms atlikti nėra numatytos atostogos, nes iš esmės tai yra visuomeninio pobùdžio pareigos, kurias į tarybą iśrinkti nariai prisiėmė savanoriškai dalyvaudami savivaldos rinkimuose. O jei prisiėmei pareigas atstovauti chalopus (gi mąstantys ponios nerinko), tai būk maloni Nijole, junkis ir dalyvauk posėdžiuose net tada, kai karūną nuimta.

  Atsakyti
 3. Rimantas

  Cirkas be pinigų. Irgi gerai.
  Ar Naujokienė nesprogs iš pykčio. Na va, Nijolyte būna kartais ima ir nepasiseka gyvenime. Jūsų era jau, matomai, pasibaigė. Tai susitaikykite ir priimkite viską ramiai be nervų. Pensiją gaunate tai ir sėdėkite laiminga ant pečiaus.. Gerų švenčių :))

  Atsakyti
 4. Edita

  Iš posėdžio spektaklio išeidama N. Naujokienė nuleido scenos uždangą!

  Atsakyti
 5. Onute

  vorune peza, dar ir sekretarska peza? ir elgiasi tikrai ne kaip valstybes tarnautoja? kur etika, kur pagarba?

  Atsakyti
 6. Rita

  Tai tokią sekretorę jau seniai laikas mesti kaip musę iš barščių. Tada kai Tamulis aiškinosi kontrolės komiteto posėdyje dėl,, padovanotų,, 24 tūkstančių iš miesto seniūnijos kasos Skonglio 23a įmonėms mikrofonas buvo nusuktas visiškai į šoną, kad žmonės negirdėtų kokias nesąmones vapa. Bet gerbiamoji sekretorė to nematė. Buvo apgailėtina sceną.gėda!!! Prieis ir šita liepto galą..

  Atsakyti
 7. Zzzzz

  Kas tai Kaupienei, lūpos išpūstos kaip barbes, verkia skaitydama, gal su sveikata nekas, manau reikia psihiatro ar psihologo patarimo.Tikrai gaila moreriškės.Matosi jautrios sielos, iki ko privedė politika , juk dirba giminazijoje, direktores reikia klausyti, gi Nijoles drauge.

  Atsakyti
 8. Asta

  Aš irgi tą pastebėjau, kažkokia keista.. Susiraukšlėjus kaip vyža.,, špakliaus,, užsikrovus kilogramą įsivaizduoja mis gražuole.Įdomu nuplovus tuos dažus kaip atrodytų. Žinot sako, nudažyk tvorą ir ta bus gražesnė.
  Tikrai nenorėčiau, kad mano vaiką mokintų tokia mokytoja.

  Atsakyti
 9. Tkrai

  Teisingai pasakyta ,,Pralaimėti moka tik stiprūs ir kilnūs žmonės „.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.