Kėdainių ligoninėje nuo vasario 8 dienos dvidešimčia lovų sumažintas koronavirusu sergantiems pacientams gydyti skirtų kovidinių lovų skaičius.

Šiuo metu, pasak ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, COVID-19 skyriuje likusios 25 kovidinės lovos. Lovų skaičius Kėdainiuose mažinamas etapais nuo sausio 18 d., tuokart lovų skaičius sumažėjo nuo 70 iki 45.

Ketvirtadienio rytą skyriuje buvo gydoma 15 COVID-19 infekcija sergančių pacientų, kovidinės reanimacinės lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos galimybe buvo laisvos.

„Visiškai uždaryti COVID-19 skyriaus negalime, nes reikia būti pasiruošus epidemiologinės situacijos pasikeitimui, jeigu kiltų susirgimų šuolis po karantino atlaisvinimo ar į šalį patekus koronaviruso mutacijoms“, – sakė ligoninės vadovas.

Atsilaisvinus trečiajam Terapinio pastato aukštui, kuriame buvo gydomi koronavirusu sergantys pacientai, jame atidarytas naujas diagnostinis skyrius. „Kadangi tame pastate veikia likęs COVID-19 skyrius, kitų paslaugų jame teikti nelabai galime, tad atidarome diagnostinį skyrių su 14 lovų (10 terapijos, 2 nervų ir 2 psichiatrijos profilio). Jame trims dienoms vienvietėse palatose guldysime planiniam gydymui atvykusius pacientus ir stebėsime dėl COVID-19 infekcijos“, – sakė S. Skauminas. Diagnostiniame skyriuje dirbs atskiras medicinos personalas.

Tai padės apsaugoti nuo galimo COVID-19 infekcijos plitimo pagrindinio korpuso skyrius, nes pasitaiko, jog planiniam gydymui guldomi pacientai, nors turi neigiamą COVID-19 testą, po dienos ar kelių pajunta koronaviruso simptomus ir pakartotinai atlikus tyrimą paaiškėja, kad yra užsikrėtę infekcija.

Jei po trijų dienų paaiškės, jog pacientas neužsikrėtęs COVID-19 infekcija, jis bus perkeltas į atitinkamą skyrių pagrindiniame ligoninės korpuse.

Kovidinių lovų skaičius trečiuoju etapu sumažintas visame Kauno regione, atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį. Visame regione nuo pirmadienio liko 420 covid lovų su deguonies tiekimu ir 61 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lova su dirbtinės plaučių ventiliacijos galimybe. Tolesnis lovų skaičiaus mažinimas, kaip pranešime informuoja Kauno klinikos, priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto. 

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)