Kauno regione po truputį mažėjant COVID-19 liga sergančių ir itin sunkia ligos forma sergančių ligonių skaičiui, Kėdainių ligoninėje mažinamas terapinio profilio „kovidinių“ lovų skaičius – nuo 70 iki 45. Tai reiškia, kad didės sveikatos priežiūros paslaugų teikimas kitomis ligomis sergantiems pacientams.

Tuo pačiu specialistai atsipalaiduoti nerekomenduoja. Pasak jų, apie COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) piką ir atsitraukimą dar anksti kalbėti, kadangi sausis – vasaris yra oro lašiniu būdu plintančių užkrečiamųjų ligų pikas, kuomet susirgimų tik didėja.

Teiks planinę pagalbą, atidarys Vaikų ligų skyrių

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, Kauno klinikų sprendimą dėl „kovidinių“ lovų mažinimo ligoninė faktiškai įgyvendins pirmadienį, sausio 18 dieną, nes jam reikia pasirengti.

Nuo pirmadienio Kėdainiuose COVID-19 skyrius mažinamas 25 lovomis, jos grąžinamos į kitus skyrius. Į Neurologijos ir Psichiatrijos skyrius bus grąžinta po 4 lovas, į Chirurgijos – 3, Terapijos – 10. Gera žinia ta, kad vėl atidaromas Vaikų ligų skyrius, kuriame bus 4 lovos.

„Svarbiausia, kad į įprastas darbo vietas grįžta daug medikų, tad didinsime planinę stacionarinę pagalbą. Atidaromas terapijos ir neurologijos dienos stacionaras. Daugės planinių chirurgijos, traumatologijos, ginekologijos operacijų, didinsime dienos chirurgijos operacijų skaičių“, – sakė S. Skauminas.

Šiuo metu ligoninėje, dėl personalo trūkumo, veikia tik viena operacinė. Artimiausiu metu, planuojama, kasdien dirbs dvi operacinės, o kai kuriomis dienomis – ir trys.

Pasak ligoninės vadovo, nemažai darbuotojų sugrįžta į Konsultacijų polikliniką, tad ėmus dirbti didesniu krūviu, padaugės kai kurių specialybių gydytojų ir, kaip tikimasi, mažės eilės pas specialistus.

Situacija ima stabilizuotis

COVID-19 liga sergantiems pacientams pritaikytų lovų skaičius mažinamas pirmą kartą nuo praėjusių metų spalio mėnesio. Kauno klinikos, koordinuojančios ligos valdymą regione, pranešė, kad nuo penktadienio nuspręsta mažinti terapinio ir reanimacinio profilio „kovidinių“ lovų skaičių trijose Kauno regiono ligoninėse – nuo 590 iki 558.

Viena iš jų yra Kėdainių ligoninė. Taip pat mažėja reanimacinio ir intensyviosios terapijos covid lovų skaičius Kauno klinikose – nuo 31 iki 28 lovų, o LSMU Kauno ligoninėje – nuo 22 iki 18. Tai pirmasis signalas, rodantis besistabilizuojančią situaciją Kauno regiono ligoninėse. Nors kartu medikai ir specialistai pabrėžia, kad atsipalaiduoti dar tikrai ne laikas.

Dar ne pikas

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų, šiuo metu vis dar paskelbtas karantinas šalies teritorijoje ir taikomos griežtos prevencinės priemonės gali lemti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų mažėjimą.

„Kadangi COVID-19 ligos plitimui suvaldyti taikomos prevencinės priemonės nukreiptos į asmenų judėjimo ribojimą, fizinio kontakto vengimą, manome, kad tai efektyviai prisideda prie mažėjančio atvejų skaičiaus“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gabrielaitė.

Tačiau, pasak jos, apie COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) piką ir atsitraukimą dar labai anksti kalbėti, kadangi sausis – vasaris yra oro lašiniu būdu plintančių užkrečiamųjų ligų pikas, kuomet susirgimų tik didėja.

„Reikia ir toliau išlikti budriems, laikytis priimtų prevencinių priemonių, vengti fizinio kontakto su kitais namų ūkiais, dėvėti asmens apsaugos priemonės, laikytis saugaus atstumo viešumoje, rūpintis organizmo stiprinimu, užtikrinti tinkamą rankų higieną, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo taisyklių“, – pataria R. Gabrielaitė.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)