Augantis sergamumas koronavirusu neaplenkė ir Kėdainių. Per paskutines septynias dienas patvirtinti 45 COVID-19 atvejai, kai tuo tarpu ankstesnę savaitę tik 16. Neuždarytas ir ligoninės COVID-19 skyrius, nes jame gydoma jau 13 ligonių, kuriems reikalinga deguonies terapija.

Daugiau sergančiųjų

Remiantis balandžio 6 dieną Oficialiosios statistikos portale skelbiamais duomenimis, keturiolikos dienų sergamumo Kėdainių rajone rodiklis yra 136,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Kovo 29 dieną šis rodiklis buvo 89,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pagal šios dienos rodiklį Kėdainiai yra 24 vietoje tarp šalies savivaldybių ir patenka į raudoną C2 spalvinę zoną. Lietuvos rodiklis yra 382,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Kėdainių rajone per pastarąją savaitę patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso nuo pandemijos pradžios rajone patvirtinti 3 452 ligos atvejai. Rajone serga statistiškai 63 (deklaruotas skaičius – 682) gyventojai. Pasveikę yra statistiškai 3 233, deklaruotas skaičius – 2 614 gyventojai.

Kėdainių rajone per paskutines 7 dienas atlikti 947 diagnostiniai tyrimai, teigiamų tyrimų dalis sudarė 5,4 proc.

Iš viso su COVID-19 liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 131 kraštiečio mirtis, nuo COVID-19 ligos, kai ji nurodyta pagrindine mirties priežastimi, yra mirę 63 žmonės.

Kaip skelbiama Statistikos departamento sudarytame interaktyviame COVID-19 ligos protrūkių žemėlapyje, Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje registruoti 6 pirminiai koronaviruso atvejai, nustatyti 34 didelės rizikos asmenys. Pirmojo atvejo data – kovo 30 diena, paskutinio nustatyto atvejo data – balandžio 2 diena. Taip pat protrūkis nustatytas transporto įmonėje (3 atvejai), paskutinis atvejis registruotas balandžio 1 d.

Skyriaus neuždarė

Optimistinis scenarijus neišsipildė ir Kėdainių ligoninėje, kur planuota nuo balandžio pradžios uždaryti COVID-19 skyrių. Prieš dvi savaites koordinuojančios įstaigos nurodymu Kėdainių ligoninėje „kovidinių“ lovų skaičius buvo sumažintas iki 15-os. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį. Vis tik nerimauta, kad plintant naujai viruso atmainai ligonių gali padaugėti.

Pasak laikinai Kėdainių ligoninei vadovaujančios Ritos Kuodienės, dar praėjusį antradienį, kovo 29 dieną, Kėdainiuose COVID-19 skyriuje buvo gydomi du ligoniai, kuriems reikalinga deguonies terapija, tuo tarpu balandžio 6-ąją – jau 13 koronavirusu sergančių ligonių.

„Prieš savaitę skyriuje gulėjo du pacientai, tačiau per tą laiką kilo protrūkis Raseiniuose ir ligoniai atvežti gydyti pas mus. Šiuo metu maždaug pusė iš COVID-19 skyriuje gydomų ligonių yra iš Raseinių, kita dalis – iš Kėdainių rajono“, – sakė R. Kuodienė.

Jaučiasi tvirčiau

Ji atkreipė dėmesį, kad pastarosiomis dienomis Kėdainiuose fiksuojama daugiau naujų koronaviruso atvejų – pavyzdžiui, praėjusį penktadienį 11, šeštadienį 15. Tad ligoninės „kovidinis” skyrius balandį greičiausiai nebus uždarytas. Tačiau sprendimus priims koordinuojanti įstaiga Kauno klinikos.

„Šiuo metu jaučiamės tvirčiau nei rudenį, nes daugelis gydytojų ir kito personalo nuo koronaviruso yra paskiepyti. Pasiskiepijo ir tie, kurie persirgo koronavirusu, tačiau jiems nesusidarė imunitetas. Tikimės, kad ir gyventojų vakcinacija plėsis, taip vis daugiau žmonių įgis apsaugą nuo viruso. Kita vertus, žmonės neturėtų atsipalaiduoti. Mūsų skyriuje guli garbaus amžiaus pacientas iš kito rajono, kuris koronavirusu baigė sirgti sausį, tačiau susirgo antrą kartą. Vadinasi, nesusidarė pakankamas imunitetas nuo ligos, ir žmogus užsikrėtė antrą kartą. Todėl net ir persirgus koronavirusu reikėtų pasidaryti antikūnų tyrimus, jeigu jų nepakanka, pasiskiepyti. Taip pat nepamirškime laikytis apsaugos priemonių – dėvėti veido kaukes, o ypač dezinfekuoti rankas lankantis parduotuvėse, kitose viešose vietose. Linkiu visiems sveikatos ir saugoti vieniems kitus“, – kalbėjo laikinoji ligoninės vadovė Rita Kuodienė.

Paskiepyta mažiau nei pusė abiturientų

Statistikos departamento duomenimis, iki balandžio 6 d. Kėdainių rajone pirma vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 7 057 žmonės (15,77 proc. rajono gyventojų), antra doze – 2 663 (5,95 proc. rajono gyventojų). Skelbiama, kad iš viso į Kėdainius pristatyta 10 089 vakcinos dozės, sunaudotos – 9 356.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja, kad skiepijimai vyko ir praėjusį šeštadienį, balandžio 3 d. ,,AstraZeneca” vakcina nuo COVID-19 paskiepyti 194 Kėdainių rajono gyventojai: 109 abiturientai (rajone yra 344 abiturientai), 57 savivaldybės administracijos darbuotojai, 26 seniūnijų darbuotojai, 2 pacientai.

Panašios naujienos