Kauno regiono gydymo įstaigose toliau mažinamas covid lovų skaičius. Kaip praneša Kauno klinikos, nuo pirmadienio, birželio 7 dienos, Kėdainių ligoninėje naikinamos 25 stacionaro lovos su deguonies tiekimu ir 2 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos su DVP galimybe. Nuo rytojaus, šio šeštadienio, Kėdainių savivaldybės pacientai, susirgę COVID-19 liga, stacionariam gydymui bus nukreipiami į Jonavos ligoninę, rašoma Kauno klinikų pranešime.

Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo birželio 7 d. (pirmadienio), Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės Kauno regione naikinamos 122 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc. Vaidoto Gurskio, ir toliau dvi savaites iš eilės mažėjantis naujai atvykstančių pacientų skaičius per parą (nuo 23 iki 11) bei mažėjantis stacionarinio aktyviojo gydymo lovų užimtumas (iki 40 proc.) sudaro sąlygas mažinti COVID-19 ligai skirtų lovų skaičių. „Galime pasidžiaugti, kad galime ne tik mažinti lovų skaičių, tačiau ir visiškai uždaryti kai kurių atraminių ligoninių COVID-19 ligai skirtas lovas, sudarant sąlygas įstaigoms grįžti į ikipandeminio laikotarpio veiklos sąlygas. Po antrosios COVID-19 pandemijos bangos pirmoji tokia įstaiga buvo Prienų ligoninė. Po trečiosios bangos – Kėdainių ligoninė, – teigia doc. V. Gurkis. –  Optimistiškai nuteikia ir tuštėjančios COVID-19 ligai skirtos lovos pagrindinėje Kauno regiono ligoninėje – LSMU Kauno ligoninėje. Joje sumažinus lovų skaičių, artimiausiu metu COVID-19 liga sergančiuosius bus galima stacionarizuoti vien Infekcinių ligų korpuse ir atstatyti kitų stacionaro padalinių įprastinę veiklą.“
 
Nuo pirmadienio naikinamos 75 stacionaro lovos su deguonies tiekimu LSMU Kauno ligoninėje, Kauno klinikose naikinama 10 stacionaro lovų su deguonies tiekimu, o Marijampolės ligoninėje – 10 stacionaro lovų su deguonies tiekimu. Kėdainių ligoninėje atlaisvinamos 25 stacionaro lovos su deguonies tiekimu ir 2 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos (RITS) su DVP galimybe. Nuo birželio 5 d. (šeštadienio), Kėdainių savivaldybės pacientai, susirgę COVID-19 liga, stacionariam gydymui bus nukreipiami į Jonavos ligoninę.
 
Nuo kitos savaitės Kauno regione lieka 215 covid lovų su deguonies tiekimu ir 40 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų su DPV galimybe, iš kurių viena skirta vaikams.
 
Tolesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto.

Pagal Kauno klinikų informaciją

Kėdainių ligoninės korpusas, kuriame veikia COVID-19 skyrius. Algimanto Barzdžiaus nuotr.