Nuo kovo 22 d., pirmadienio, koordinuojančios įstaigos nurodymu Kėdainių ligoninėje mažinamas covid lovų skaičius.

Kaip praneša Kauno klinikos, atsižvelgiant į COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, mažinamas covid lovų skaičius visame regione.

Nuo pirmadienio 50 lovų su deguonies tiekimu ir 4 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos naikinamos LSMU Kauno ligoninėje, taip pat 10 lovų su deguonies tiekimu uždaromos Kauno klinikose. Kėdainių ligoninėje nuo pirmadienio taip pat naikinama 10 terapinio profilio covid lovų, o Jurbarko ligoninėje – 10 su deguonimi ir 2 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos. 

Pasak laikinai Kėdainių ligoninei vadovaujančios Ritos Kuodienės, šiuo metu Kėdainiuose covid skyriuje gydomi 3 ligoniai, visiems jiems reikalinga deguonies terapija. Skyrius sumažintas iki 15 terapinio profilio lovų, taip pat yra dvi reanimacinės lovos, skirtos koronavirusu sergantiems pacientams.

„Epidemiologinę situaciją stebi ir nurodymus teikia koordinuojančios institucijos. Nuo šiol naujų pacientų Kėdainiuose nebeguldysime, o pasveikus dabartiniams pacientams, skyrių planuojama uždaryti. Tačiau viskas priklausys nuo epidemiologinės situacijos. Atlaisvintos lovos toliau bus naudojamos kitų pacientų gydymui. Tikimės, kad tai pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ligoninės pacientams, nesergantiems COVID-19 liga. Žinoma, izoliacinis skyrius išliks, nes patirtis rodo, kad pirmasis testas dėl COVID-19 gali būti neigiamas, tačiau pakartojus tyrimą po dienos ar dviejų atsakymas gali būti teigiamas“, – sakė Rita Kuodienė.

Kaip teigiama Kauno klinikų pranešime, nors ligoninėse hospitalizuojamų pacientų mažėja, plinta nauja viruso atmaina, todėl terapinių ir reanimacijos profilio covid lovų rezervas regione bus išlaikytas. Iš viso Kauno regione nuo kitos savaitės lieka 255 covid lovos su deguonies tiekimu ir 42 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos su DPV galimybe. 

(Algimanto Barzdžiaus nuotrauka)