Vasario 10 dieną, trečiadienį, Kėdainiuose pradėtas švietimo darbuotojų skiepijimas britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ sukurta vakcina nuo COVID-19. Skiepijami darbuotojai iki 55 metų amžiaus. Pirmą kartą skiepijimas vyksta visuotiniam gyventojų vakcinavimui paruoštose patalpose Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centre.

Pirmieji šiandien skiepo sulaukė „Pasakos“, „Žilvičio“ ir „Vaikystės“ lopšelių-darželių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai bei kiti darbuotojai, turintys kontaktą su ugdytiniais. Jie skiepijami nuo 10 valandos ryto, 6 žmonės kas pusvalandį. Būtent tiek dozių yra viename vakcinos flakone.

Šiandien pirmąja vakcinos doze pakviesti pasiskiepyti 50 žmonių. Jų revakcinacija vyks po trijų savaičių.

Pirmą kartą skiepijimas vyksta visuotiniam gyventojų vakcinavimui paruoštose patalpose Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centre (S. Dariaus ir S. Girėno 52). Šiame pastate atvykusiųjų skiepytis registracijai ir laukimui naudojama fojė bei šalia esantis koridorius. Medikai darželių darbuotojus skiepija šalia paruoštame atskirame kabinete. Atvykusius skiepytis darželių darbuotojus fojė įrengtose darbo vietose šiandien registruoja Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) savanoriai.

Visuotiniam gyventojų vakcinavimui paruoštos patalpos Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centre (S. Dariaus ir S. Girėno 52).

Skiepijimą nuo COVID-19 organizuoja Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. „Vakcinos, skirtos šitai grupei, gavome 200 dozių. Kad nebūtų netikėtumų, pradedame nuo palyginti nedidelio skaičiaus, 50 žmonių. Todėl, kad išėjome skiepyti nuo pirmo iki paskutinio veiksmo į kitą vietą, tai problemų turbūt neišvengsime. Todėl nesinorėtų sukelti nepatogumų ir viską užfiksuoti tinkamai e-sveikatoje. Matysime, kaip mums seksis. Labai tikiuosi, kad jeigu ir bus nesklandumų, sugebėsime juos išspręsti vietoje, kad įvaldytume tą procesą. Žiūrint į ateitį, skiepijamų žmonių skaičius tik didės ir turbūt dirbsime ir keliomis pamainomis. Žinoma, tai priklausys nuo to, kiek gausime vakcinų“, – kalbėjo Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Prieš skiepijimus rajono švietimo įstaigų darbuotojai buvo tiriami greitaisiais serologiniais testais. Šie testai parodo, ar žmogus turi antikūnų prieš COVID-19, tokiu atveju skiepijimas atidedamas. Į skiepijamų darbuotojų sąrašus nepateko ir tie, kurie yra vyresni nei 55 m. amžiaus.

„Šiandien skiepijame „AstraZeneca“ vakcina. Dėl jos viešojoje erdvėje yra labai daug visokių nuomonių. Vieną dieną skiepyti siūloma iki 55 metų amžiaus, kitą dieną – iki 65 m., o kitose šalyse skiepija dar kitaip. Šiuo metu ministerija yra paskelbusi, kad skiepijami žmonės iki 55 metų amžiaus, mes šio nurodymo laikomės“, – sakė A. Rimkevičienė.

„Žiūrint į ateitį, skiepijamų žmonių skaičius tik didės ir turbūt dirbsime ir keliomis pamainomis. Žinoma, tai priklausys nuo to, kiek gausime vakcinų“, – sako Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Remiantis naujienų agentūros ELTA vasario 7 d. informacija, nors Europos vaistų agentūra leido naudoti „AstraZeneca“ vakcinas asmenims nuo 18 metų ir viršutinės amžiaus ribos nenustatė, Sveikatos apsaugos ministerija pasitelkė Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą įvertinti atliktų klinikinių tyrimų duomenis ir papildomai įvertinti šios vakcinos saugumą vyresnio amžiaus žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ sukurta vakcina nuo koronaviruso kol kas bus skiepijami žmonės iki 55 metų, nes tai esanti saugiausia schema, tačiau galutinis sprendimas dėl amžiaus ribos bus priimtas vėliau.

„Sutikau skiepytis iš karto, nebuvo net minčių nesutikti. Nesvarbu, kokio gamintojo vakcina, man svarbiausia buvo pasiskiepyti. Kol kas jaučiuosi gerai, tikiuosi, kad taip jausiuosi ir toliau“, – nedvejodama po skiepijimo kalbėjo lopšelio-darželio „Pasaka“ darbuotoja Lina.

Kėdainių rajono savivaldybė informuoja, kad rajone iš viso dirba 830 pedagogų.