VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą bei rajono ambulatorijas pasiekė antroji ligonių kasų nupirkta gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai. Valstybės kompensuojama keturvalentė gripo vakcina ,,Influvac Tetra“, skirta 2021/2022 metų gripo sezonui.

Valstybės kompensuojama gripo vakcina, skirta rizikos grupės pacientams.

Šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Šiuo metu Kėdainių PSPC ir rajono ambulatorijose galima pasiskiepyti valstybės kompensuojama gripo vakcina, skirta rizikos grupės pacientams. (Astos Raicevičienės nuotr.)

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Gripo sezonas įprastai piką pasiekia sausio-vasario mėnesį, o baigiasi – kitų metų gegužę, todėl nuo gripo skiepytis reikėtų nieko nelaukiant.

Pageidaujančius pasiskiepyti, prašome registruotis pas savo šeimos gydytoją.

Ligonių kasų specialistai gyventojus ragina paisyti epidemiologų perspėjimų, jog šiemet gripas gali smogti gerokai stipriau, nei pernai, kuomet dėl paskelbto karantino gyventojai buvo priversti likti namuose. Vakcina nuo gripo tampa ypač aktuali šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu, nes sergant, pavyzdžiui, ir gripu, ir COVID-19 infekcija gydymas yra sudėtingesnis, išauga sunkių komplikacijų tikimybė.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

Panašios naujienos