Specialistai primena, kad viena svarbiausių priemonių sveikatai išsaugoti karštą dieną – gerti daug skysčių.

„Karštą dieną organizmas gausiai prakaituoja, netenkame daug skysčių, taigi ir mums taip reikalingų mineralinių medžiagų: natrio, kalio, kalcio, magnio ir kt., kurios yra būtinos elektrolitų balanso palaikymui mūsų organizme“, – primena Danguolė Avižiuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Pats geriausias būdas palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme – naudoti gėlą ir mineralinį vandenį. Rekomenduojama vandens naudoti priklausomai nuo kūno masės, darbo intensyvumo ir pobūdžio, esamos sveikatos būklės, amžiaus, oro temperatūros. Sergant lėtinėmis ligomis reikėtų atsižvelgti į individualias gydytojų rekomendacijas.

„Suaugusiems asmenims rekomenduojama per parą sunaudoti 1,5–3 litrus vandens. Vaikams pakankamas skysčių kiekis parai normaliomis sąlygomis iki 2 metų yra apie 500 ml, 2–10 metų – 1 l, vyresniems nei 10 metų – 2 l. Vaikai fiziologiškai yra nepraradę troškulio jausmo, todėl pakankamai dažnai geria skysčius, tačiau suaugusieji turi kontroliuoti išgeriamo vandens kiekį“, – sakė D. Aviužiuvienė. Taip pat patariama karštą dieną vengti saldžių, labai šaltų gėrimų, skysčius iš organizmo šalinančių gėrimų, taipogi ir visų alkoholinių gėrimų. Vaikams vanduo turi būti patogiai pasiekiamas ir būtinai – kambario temperatūros.

(Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)