Sėdimas darbas ir mokslai prie kompiuterio neišvengiamai atsiliepia sveikatai. Specialistai siūlo kasdien atlikti nesudėtingus kaklo ir pečių juostos pratimus, kurie „įdarbins“ ne tik raumenis, bet ir visą organizmą.

 „Žmogaus kaulų raumenų sistema nėra prisitaikiusi ilgam darbui sėdimoje padėtyje. Vis ilgėjantis laikas prie išmaniųjų prietaisų lemia funkcinės būklės pokyčius, mažina raumenų jėgą, didina jautrumą skausmui bei kenkia taisyklingai laikysenai“, – sako Sonata Aleknaitė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Situaciją dar labiau pablogina netinkamai įrengta darbo vieta, nepatogi kėdė, nepritaikytas darbo stalo aukštis, statinė ir netaisyklinga darbo poza. Tad tarp dažniausių problemų minimas nugaros skausmas, stresas, kaklo ir pečių raumenų skausmas.

Kaklo ir pečių juostos skausmą jaučia ne tik dirbantys sėdimą darbą žmonės. Pasak visuomenės sveikatos specialistės, pastebima, kad bent kartą gyvenime šį skausmą yra pajutę 4 iš 5 žmonių. Lėtinis kaklo ir pečių juostos skausmas (tai nuolatinis skausmas, trunkantis nuo 3 iki 6 mėnesių, trukdantis kasdienei žmogaus veiklai) patenka tarp penkių dažniausių raumenų skeleto sistemos sutrikimų pasaulyje.

Specialistė siūlo atlikti nesudėtingus fizinės mankštos pratimus. „Fizinės mankštos metu „įdarbinami“ ne tik raumenys, bet ir visas organizmas, taip paskatinamas organizmo struktūrų atsinaujinimas ir stabdomas senėjimo procesas, pagerinama širdies ir kvėpavimo sistemų būklė, raumenų pajėgumas ir organizmo funkcinė sveikata, sumažinama galimybė susirgti ar atsirasti nerimo, depresijos simptomams“, – teigia S. Aleknaitė.

Mankštos pratimus galite atlikti namuose, taip sumažinsite kaklo įtempimą ir pagerinsite kraujo cirkuliaciją kaklo raumenyse. Atlikti šiuos pratimus reikėtų kiekvieną rytą, taip paruošiant kaklo raumenis darbui, taip pat kai kuriuos kitus pratimus patariama atlikti ir vakare, siekiant atsipalaiduoti po darbo dienos.

„Kėdainių mugės“, Kėdainių VSB inf.