Ar kada nors jautėte diskomfortą, valgydami karštą arba itin šaltą maistą? Jeigu taip, vadinasi jūsų dantys yra jautrūs. Tačiau dantų jautrumą galima sumažinti, pakeitus kai kuriuos savo įpročius. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai papasakos apie priežastis, dėl kurių dantys tampa jautrūs. Taip pat, pasidalins patarimais, kaip tą jautrumą sumažinti.

Dirgikliai

  • Karštas maistas ir gėrimai
  • Šaltas maistas ir gėrimai
  • Rūgštus maistas ir gėrimai
  • Šaltas oras
  • Dantų valymas kietu šepetėliu

Priežastys

1. Dantų įsikilimas ar nulūžimas. Tai paskatina bakterijų atsiradimą, kurios sukelia nervo uždegimą ir dantų jautrumą.

Jeigu turite plombų ir tose vietose jaučiate jautrumą, kuo skubiau kreipkitės į odontologą. Gali būti, kad plomba yra pažeista ir atsirado atvira ertmė.

2. Amžius. Dantų jautrumas dažniau pasireiškia nuo 20-ies iki 30-ies metų amžiaus žmonėms.

3. Neseniai atliktos odontologinės procedūros. Protezavimas, implantavimas, dantų balinimas ir kitos procedūros gali sukelti trumpalaikį dantų jautrumą.

4. Griežimas dantimis. Reguliarus dantų griežimas (dieną ir naktį) paskatina greičiau nusidėvėti dantų emalį ir jis tampa jautrus.

5. Per stiprus valymas šepetėliu. Tvirti dantų šepetėlio šereliai paskatina emalio nusidėvėjimą ir atsiradusį jautrumą.

6. Reguliarus tam tikrų vaistų vartojimas. Tokie vaistai kaip antibiotikai, aspirinas, inhaliatoriai laikui bėgant pažeidžia dantis.

Kaip sumažinti dantų jautrumą?

1. Rinkitės jautrumą mažinančią dantų pastą. Geriausia yra naudoti su fluoru.

2. Reguliariai lankykitės pas odontologą.

3. Naudokite dantų šepetėlius su minkštais šereliais.

4. Stenkitės valyti dantis praėjus valandai po valgio. Maiste ir gėrimuose esančios rūgštys gali susilpninti emalį, jeigu jis bus valomas iškart po valgio.

5. Gerkite žaliąją arbatą. Joje yra antioksidantų, kurie mažina uždegimus ir stiprina dantis.

6. Naudokite šaltą kompresą. Jeigu dantys yra labai jautrūs ir tampa sunku net valgyti, pabandykite užsidėti šaltą kompresą. Jis mažina skausmą ir patinimą.

Jeigu kenčiate dantų jautrumą, pasinaudokite šiais patarimais. Tai padės bent šiek tiek sumažinti diskomfortą. Turėdami papildomų klausimų, visuomet galite kreiptis adresu info@kristoforoklinika.lt

Užs. Nr. 161