Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateikiamais duomenimis, per visą gruodžio mėnesį Kėdainių rajone užregistruotas tik vienas gripo atvejis.

Gripas diagnozuotas 51-ąją metų savaitę (gruodžio 14–20 dienomis) vaikų amžiaus grupei priskiriamam pacientui. Tąkart rajone gydytojai diagnozavo 195 susirgimus ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, 42 iš jų buvo diagnozuoti vaikams nuo 0 iki 17 metų amžiaus.

Praėjusią, šventinę, savaitę (gruodžio 21–27 dienomis) Kėdainių rajone, kaip ir visoje šalyje, užregistruota dar mažiau susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – 123 (iš jų 17 vaikams) ir nei vieno gripo atvejo.

Registruotų susirgimų peršalimo ligomis, dėl kurių rajono žmonės kreipiasi į gydytojus, mažėja nuo gruodžio pradžios. Lapkričio paskutinę savaitę į gydytojus kreipėsi 250, o pirešpaskutinę metų savaitę – tik 123 pacientai.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 52-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Kėdainių rajone buvo 27,32 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų. Visoje Kauno apskrityje vidurkis – 29,65 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų.

Apskrities mastu registruoti tik 3 gripo atvejai. Dėl gripo ligoninėse gydomų asmenų nei Kauno apskrityje, nei visoje šalyje šiuo laikotarpiu nebuvo.

Palyginus NVSC pateikiamus praėjusių metų pabaigos duomenis, matyti, kad 52-ąją metų savaitę Kėdainių rajone gripu sergančiųjų taip pat nebuvo užregistruota. Susirgimų peršalimo ligomis buvo kiek daugiau – 149, o didžiąją dalį, kaip būdavo įprasta tokiu metų laiku, sudarė vaikai (107 atvejai).

Informacija parengta remiantis NVSC duomenimis.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.