Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateikiamais duomenimis, per visą gruodžio mėnesį Kėdainių rajone užregistruotas tik vienas gripo atvejis.

Gripas diagnozuotas 51-ąją metų savaitę (gruodžio 14–20 dienomis) vaikų amžiaus grupei priskiriamam pacientui. Tąkart rajone gydytojai diagnozavo 195 susirgimus ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, 42 iš jų buvo diagnozuoti vaikams nuo 0 iki 17 metų amžiaus.

Praėjusią, šventinę, savaitę (gruodžio 21–27 dienomis) Kėdainių rajone, kaip ir visoje šalyje, užregistruota dar mažiau susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – 123 (iš jų 17 vaikams) ir nei vieno gripo atvejo.

Registruotų susirgimų peršalimo ligomis, dėl kurių rajono žmonės kreipiasi į gydytojus, mažėja nuo gruodžio pradžios. Lapkričio paskutinę savaitę į gydytojus kreipėsi 250, o pirešpaskutinę metų savaitę – tik 123 pacientai.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 52-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Kėdainių rajone buvo 27,32 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų. Visoje Kauno apskrityje vidurkis – 29,65 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų.

Apskrities mastu registruoti tik 3 gripo atvejai. Dėl gripo ligoninėse gydomų asmenų nei Kauno apskrityje, nei visoje šalyje šiuo laikotarpiu nebuvo.

Palyginus NVSC pateikiamus praėjusių metų pabaigos duomenis, matyti, kad 52-ąją metų savaitę Kėdainių rajone gripu sergančiųjų taip pat nebuvo užregistruota. Susirgimų peršalimo ligomis buvo kiek daugiau – 149, o didžiąją dalį, kaip būdavo įprasta tokiu metų laiku, sudarė vaikai (107 atvejai).

Informacija parengta remiantis NVSC duomenimis.