Pagaliau atsikvėpė be vaistų likę pacientai. Antradienį per pietus pradėjus veikti elektroninei sveikatos sistemai, gydytojai jau gali išrašyti elektroninius receptus, o vaistininkai – juos priimti.

„Dar nedrąsu džiaugtis, bet sistema tikrai pradėjo veikti šiandien apie pietus“, – sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro  direktoriaus pavaduotoja organizaciniam ir metodiniam darbui, vaikų ligų gydytoja Jūratė Judickienė.

Antradienį Registrų centras informavo, kad specialistai atkūrė didžiausios šalyje informacinės sistemos E. sveikata veiklą. Užbaigus testavimo darbus ir įsitikinus duomenų integralumu, sėkmingai užbaigtas sistemos paleidimo etapas.

Kaip teigiama pranešime, visus sistemoje sukauptus duomenis iš kopijavimo įrenginių pavyko sėkmingai atkurti.

Gydymo įstaigos gali įkelti ir pasižiūrėti elektroninius dokumentus, išrašyti elektroninius receptus, siuntimus specialistų konsultacijoms, atlikti kitas funkcijas.

Sistemos, kurios veikla buvo sutrikdyta dėl liūties padarinių, atkūrimo darbai užtruko savaitę.

Vis dėlto, atkūrus sistemos veiklą dėl jos kompleksiškumo gali pasitaikyti pavienių trikdžių, apie kuriuos prašoma informuoti Registrų centro konsultantus el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt arba telefonu +370 5 236 4577.