Remiantis spalio 31 dienos virtualaus koronaviruso žemėlapio duomenimis, šiuo metu Kėdainių rajone COVID-19 (koronavirusine infekcija) serga 84 žmonės. Tuo tarpu Lietuvoje praėjusią parą ir vėl patvirtintas rekordinis susirgimų skaičius – 1001.

Kasdien daugėja

Patvirtintų susirgimų skaičius Kėdainių rajone auga. Nuo spalio 24 iki 31 dienos, virtualaus žemėlapio duomenimis, rajone užfiksuoti 56 nauji susirgimai. Tuo tarpu pasveikusiųjų skaičius nuo spalio 23 dienos nepakito – pasveikusiais šiuo metu laikomi 33 žmonės.

Kėdainių rajono savivaldybė penktadienį pranešė, kad serga 13 Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų. Nuotolinį darbą savivaldybės administracija pratęsia dar dviem savaitėms. 

Taip pat pastarosiomis dienomis registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, siejami su protrūkiais Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, Kėdainių specialiojoje mokykloje ir LSU „Aušros“ progimnazijoje, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyriuje.

Kontaktinius asmenis – įspėti patiems

Vakar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad nebebus atliekami šiuo metu vėluojantys epidemiologiniai tyrimai. Kasdien Lietuvoje fiksuojant daugiau nei 700 koronavirusinės infekcijos atvejų, tų asmenų, kurie iki vakar gavo informaciją apie teigiamą laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti rezultatą, tačiau NVSC specialistai su jais nesusisiekė, užsikrėtimo aplinkybės nebebus tiriamos. Tai reiškia, kad epidemiologiniai tyrimai nebus atlikti, asmenys patys turi pateikti informaciją žmonėms, su kuriais bendravo.
Kaip ir informuota anksčiau, asmenys, kurie gauna informaciją, jog yra užsikrėtę koronavirusu, t. y. atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, turi nedelsiant izoliuotis ir informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką.
Iš viso Lietuvoje kol kas nėra susisiekta su 800 asmenų.
NVSC atkreipia dėmesį, kad toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad, nepaisant pasitelktos pagalbos, darbo apimtys yra pernelyg didelės, o tiriant atvejus, kurių tyrimai buvo nebaigti nuo savaitės pradžios, vėluojama ir atidedami asmenų, kuriems infekcija patvirtinta anksčiau, tyrimai. Epidemiologų vertinimu, atsižvelgus į dabartinę situaciją, turimus resursus ir realias galimybes, tikslingiau šiuo metu atlikti tų žmonių, kuriems infekcija patvirtinta naujai, epidemiologinę diagnostiką. Taip yra todėl, kad šių atvejų plitimo grandinę dar galima suvaldyti laiku išsiaiškinus sąlytį turėjusius asmenis ir juos izoliavus. Pavėluota epidemiologinė diagnostika nulemia ir vėlesnį izoliacijos taikymą, o taip infekcijos plitimas negali būti suvaldytas. Todėl svarbu prioritetą skirti naujai išaiškintiems atvejams, rašoma NVSC pranešime.

Vietoje skambučio – SMS
Taip pat NVSC primena apie naujovę informuojant sąlytį turėjusius asmenis – žmonės, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks specialistų skambučio. Vietoje jo – gaus trumpąją SMS žinutę telefonu, kurioje bus nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat bus pateikta informacija apie izoliacijos sutrumpinimo galimybę.
SMS žinutėje asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį, taip pat ras ir nuorodą į anketą, kurią užpildę, pateiks svarbius duomenis specialistams. Savo ruožtu, asmuo anketoje turės nurodyti, ar jam izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis.

Dauguma atvejų – po kontaktų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1001 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas.

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 8 mirtis nuo koronaviruso. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 165 gyvybes.

(A. Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos