Ne vien koronavirusas pastaruoju metu iš rikiuotės veda mažus ir didelius kraštiečius. Į gydytojus dėl ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, kurias žmonės paprastai vadina peršalimo ligomis, per savaitę kreipiasi po beveik pusę tūkstančio rajono gyventojų.

Sergamumo duomenis pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Nuo spalio 4 dienos Lietuvoje prasidėjo 2021–2022 m. gripo sezonas. Tai reiškia, kad nuo 40-osios šių metų savaitės pradedamas atidžiai stebėti sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis, kuris parodo, kiek žmonių kreipiasi į gydymo įstaigas dėl gripo ir kitų virusų sukeltos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

Remiantis NVSC internetinėje svetainėje pateikiamais duomenimis, praėjusią savaitę, spalio 11–17 dienomis, Kėdainių rajono savivaldybėje užregistruoti 504 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai, iš jų – 276 atvejai, kai susirgo ir į medikus kreipėsi vaikai iki 18 metų amžiaus.

Ankstesnę savaitę, spalio 4–10 dienomis, Kėdainių rajone užregistruotas panašus skaičius susirgimų – 495, iš jų 295 vaikams. Gripo atvejų minėtomis savaitėmis kraštiečiams nenustatyta.

41-osios metų savaitės sergamumo rodiklis, apskaičiuojamas pagal susirgimų atvejų skaičių, tenkantį 10-čiai tūkstančių gyventojų per savaitę, Kėdainių rajone yra aukščiausias visoje Kauno apskrityje. Jis Kėdainiuose siekia 113,54 atvejo, kai tuo tarpu apskrities vidurkis yra 69,53 atvejai 10-čiai tūkstančių gyventojų.

Apskrities mastu praėjusią savaitę registruotas tik vienas gripo atvejis Kauno mieste. NVSC duomenimis, 40–41-ąją šių metų savaitę dėl gripo ligoninėse negulėjo nė vienas asmuo. Lietuvoje per praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 72,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Palyginus NVSC pateikiamus 41-osios metų savaitės 2020/2021 metų gripo sezono duomenis, matyti, kad pernai panašiu metu Kėdainių rajone registruotų susirgimų peršalimo ligomis buvo kur kas mažiau – vos 135, iš jų 72 vaikai.  O 2019 metais tuo pačiu metu per savaitę buvo užfiksuoti 367 susirgimai, iš jų didžioji dauguma – 236 – vaikams.

Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Panašios naujienos