Šventiniu laikotarpiu ir pirmosiomis šių metų dienomis rajone patvirtinant mažiau koronaviruso atvejų, Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrius, kuriame gydomi sunkiai sergantys ligoniai, taip pat neperpildytas. Tačiau nusiraminti – dar per anksti, įspėja medikai.

Sumažėjo naujų atvejų

Per pirmąsias tris šventines Naujųjų metų dienas Kėdainių mobiliajame COVID-19 patikros punkte paimta 118 mėginių, iš kurių 47 buvo teigiami. Statistikos departamento antradienio duomenimis, per praėjusias septynias dienas rajone iš viso patvirtintas 201 atvejis, o tai – perpus mažiau nei prieš mėnesį, kuomet per 7 dienas būdavo patvirtinama virš 400 naujų COVID-19 atvejų. Prasidėjus darbo savaitei, tyrimai atliekami didesne apimtimi ir mobiliajame punkte, ir Karščiavimo klinikoje. Jų rezultatus apibendrinti bus galima praėjus savaitei.

Gydomi su sunkiais simptomais

Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje, direktoriaus Stasio Skaumino duomenimis, pirmadienį buvo užimtos 58 lovos iš 70. Skyriuje atidaryta trečioji reanimacinė lova, o dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas jai pargabentas pirmosiomis dienomis iš Kauno klinikų – ligoninei jis paskolintas.

„Skyrius neperpildytas, tačiau į jį siunčiami vis sunkesnės būklės ligoniai, su lengvesniais simptomais žmonės jau nebeguldomi, gydosi namuose. Vakar buvo užimtos visos trys covidinio skyriaus reanimacinės lovos“, – sakė ligoninės vadovas.

Šventinėmis dienomis galiojusių griežtų ribojimų rezultatus medikai pajus ne anksčiau nei nuo sausio 10-osios, nes kol kas į ligoninę patenka anksčiau užsikrėtę žmonės.

Sausio vidurys parodys

Jis prognozuoja, kad šventinėmis dienomis galiojusių griežtų ribojimų rezultatus medikai pajus ne anksčiau nei nuo sausio 10-osios, nes kol kas į ligoninę patenka anksčiau užsikrėtę žmonės. „Inkubacinis periodas gali trukti savaitę – dvi, dar savaitę žmogus gali sirgti lengva forma, o jei būklė ketvirtą – penktą dieną ima sunkėti, tik trečią savaitę jis patenka į ligoninę“, – aiškino S. Skauminas. Todėl spręsti apie žmonių srautų sustabdymo poveikį, medikai galėsiantys ne anksčiau kitos savaitės.

Šventinės dienos buvo kitokios

Tiesa, su koronavirusu kovojantys medikai pirmosiomis šių metų dienomis turėjo atlaikyti kitokio pobūdžio antplūdį. Jeigu sausio 1-oji buvo gana rami, tai sausio 2 d. į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių plūdo traumas patyrę kraštiečiai (tiesa, sužalojimų dėl fejerverkų išvengta), nerami buvo ir sausio 3-ioji. Skubios pagalbos žmonėms reikėjo dėl įvairių ligų. Sulaukta ir daug vaikų, kuriuos konsultavo priėmimo skyriuje budintis pediatras.

Tuo tarpu Kėdainių PSPC praneša, kad Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai sausio 1-ąją, parą po vidurnakčio, sulaukė 58 iškvietimų, kai vidutiniškai per parą sulaukiama 40 iškvietimų.

Pirmąją Naujųjų metų naktį GMP medikai buvo kviesti dėl buitinių traumų, apsinuodijimų alkoholiu, kitų negalavimų. Sausio 1-ąją teko vykti į Žemaitės gatvę gaivinti pro langą iškritusį g. 1991 m. vyrą, kuris dėl daugybinių sužalojimų mirė.

Serga mažiau medikų

Tiesa, medikai gali kiek atsikvėpti, nes į darbą grįžo didelė dalis koronavirusu sirgusių kolegų. Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Audronė Rimkevičienė sakė, kad savaitės pradžioje sirgo 6 ir saviizoliacijoje buvo 2 įstaigos darbuotojai. Užsikrėtimai daugiausia įvyko šeimos aplinkoje. „Tačiau susirgus darbuotojui, susidaro visa grandinė – nedirba jis, izoliuojasi kontaktą turėję kolegos, tad turime spręsti, kaip rasti žmonių visiems numatytiems darbams atlikti. Su pandemija mūsų įstaigoje atsirado kitokių, papildomų darbų, kurių anksčiau nebuvo: tai ir Karščiavimo klinika, mobilusis punktas, ir papildomos dezinfekcijos poreikis, galų gale, anksčiau nebuvo ir tokio dalyko, kaip pacientų pasitikimas ir registravimas prie įstaigos durų. Visiems šiems darbams reikia žmonių“, – kalbėjo A. Rimkevičienė.

Prieš Naujuosius metus PSPC paskelbė ieškanti savanorių, tad šiuo metu jau kreipėsi keletas norinčių padėti kraštiečių.

Kėdainių ligoninėje taip pat sumažėjo sergančių medikų – savaitės pradžioje sirgo 12, saviizoliacijoje buvo 4. „Palyginus su tuo, kas buvo prieš mažiau nei mėnesį, kai sirgo apie 40 darbuotojų, tai nėra daug“, – sakė S. Skauminas.

Pirmiausia norime paskiepyti greitosios medicinos pagalbos darbuotojus. Jų šiuo metu sąraše yra 35.” A. Rimkevičienė, Kėdainių PSPC direktorė

Laukia vakcinos

Kėdainių ligoninės medikai, kurie pasiskiepijo pirmąja COVID-19 vakcinos doze, antrą kartą turėtų būti skiepijami sausio 18 d. Vakcinaciją koordinuojančiai įstaigai – Kauno klinikoms – ligoninė pirmadienį pateikė likusio personalo, taip pat išreiškusio norą skiepytis, sąrašą. Jame virš 200 žmonių, medikų ir kitų darbuotojų.

Kėdainių PSPC taip pat sudarytas norinčių pasiskiepyti darbuotojų sąrašas. „Tikiuosi, kad netrukus žinosime, ar mums bus skirta vakcinos. Pirmiausia norime paskiepyti greitosios medicinos pagalbos darbuotojus. Jų šiuo metu sąraše yra 35”, – sakė A. Rimkevičienė.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)