Beveik du tūkstančius pacientų turinčioje Dotnuvos seniūnijos Akademijos ambulatorijoje atnaujintos patalpos ir įrengtas naujas liftas žmonėms su negalia.

Pasak Akademijos ambulatorijos administratorės Laimos Baševičienės, įstaigai kapitalinio remonto labai reikėjo. „Sutvarkytos sienos, lubos, grindys, įrengta šildymo sistema, nauji radiatoriai, pakeisti sanitariniai mazgai ir t.t. Svarbu, kad dabar turime naują liftą neįgaliesiems ir senjorams pakilti į antrą aukštą. Toks poreikis kasmet vis didėja, nes visuomenė sensta, ligonių, bėgant metams, turime vis daugiau“, – sakė pašnekovė.

Ambulatorijos pastatas modernizuotas įgyvendinant Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai projektą, Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės lėšomis. Rangos darbų vertė siekė 162 tūkst. eurų.

Ambulatorijos pirmame ir antrame aukštuose taip pat įrengti žmonėms su negalia pritaikyti tualetai. Savivaldybės pranešime minimi tokie darbai kaip papildomos hidroizoliacijos įrengimas drėgnose patalpose, drėgmei atsparaus gipskartonio lubų bei segmentinių pakabinamų lubų ant metalinio karkaso įrengimas, šalto ir karšto vandens sistemos buities reikmėms bei buitinių nuotekų sistemos, šildymo sistemos įrengimas. Taip pat įvesti nauji įvadiniai elektros tinklai, apšvietimo, gaisro ir signalizavimo sistemos. Modernizuotas vidaus elektroninių ryšių tinklas.

Beveik 2000 pacientų aptarnaujanti Akademijos ambulatorija dirba kiekvieną darbo dieną, taip pat pas pacientus vykstama į namus ambulatorijos automobiliu. „Dalį paslaugų teikiame nuotoliniu būdu, įvertinę kiekvieno paciento situaciją registruojantis, pasikalbėję ir išsiaiškinę, kokie žmogaus poreikiai. Vaistų receptą gydytojas gali pratęsti ir nuotoliniu būdu, tačiau prireikus nedarbingumo pažymėjimo, pacientą gydytojas turi apžiūrėti ir nustatyti diagnozę“, – apie darbo organizavimą šiuo laikotarpiu pasakojo ambulatorijos administratorė L. Baševičienė.