Kėdainių rajone jau trečdalis gyventojų pasiskiepijo nuo COVID-19. Vakcinacijos centro (VšĮ Kėdainių PSPC) darbuotojai kasdien, darbo dienomis, paskiepija vidutiniškai 200–300 žmonių. Šią savaitę  vyksta 35+ amžiaus grupės skiepijimas.

Senolių paskiepijo daugiau nei vidutiniškai šalyje

Pasiskiepijusių nuo koronaviruso skaičiai kinta kasdien, tačiau – į gerąją pusę. Gegužės 25 dienos duomenimis, Kėdainių rajone nuo COVID-19 jau paskiepyta 33,6 proc. gyventojų – tiek pat, kiek Lietuvos vidurkis.

Remiantis Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotojos Jūratės Judickienės pateiktais duomenimis, daugiausia vyresnio amžiaus rajono gyventojų iki gegužės 25 d. buvo paskiepyta 70–74 metų amžiaus grupėje: 69,7 proc. (Lietuvos vidurkis 67,5 proc.).

65–69 metų grupėje paskiepyta 68,5 proc. (Lietuvos vidurkis 65,2 proc.), 75–79 metų grupėje – 70,1 proc. ( Lietuvos vidurkis 65,8 proc.), 80 m. ir vyresnių – 53,8 proc. (Lietuvos vidurkis 51,5 proc.)

Išryškino tam tikras problemas

Pasak J. Judickienės, vakcinacijos procesas išryškino tam tikras problemas: paaiškėjo, kad kai kurių vyresnio amžiaus pacientų kontaktiniai duomenys pasikeitę ar jų visai nėra. „Ieškodami būdų susisiekti su vyresnio amžiaus pacientais, bendradarbiavome su socialiniais darbuotojais, seniūnijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, ieškojome per asmeninius kontaktus. Nuoširdžiai dėkoju už pagalbą Kėdainių miesto, Josvainių, Šėtos ir kitų seniūnijų darbuotojams“, – sakė J. Judickienė.

Pasak VšĮ Kėdainių PSPC direktorės pavaduotojos, vyresnio amžiaus žmogui apsispręsti dėl skiepijimo nėra lengva. „Kai kurie senjorai labai laukė skiepų ir, gavus vakciną, su džiaugsmu skiepijosi. Kai kurie nusprendė palaukti rudens ir kol kas nesiskiepyti. Buvo ir tokių, kurie atvyko į polikliniką, bet apsigalvojo ir nebesiskiepijo. Dalis senjorų, anksčiau atsisakiusių skiepytis, pakeitė nuomonę ir kreipiasi patys ar jų artimieji, – apie įvairius žmonių sprendimus pasakojo gydytoja.

(VšĮ Kėdainių PSPC nuotr.)

Neturite interneto – kreipkitės telefonu

Pas sunkesnės sveikatos būklės pacientus Kėdainių PSPC medikai vyksta skiepyti į namus. Tai daroma jau nuo vakcinacijos pradžios. Vis dar atsiranda nuomonę pakeitusių pacientų, todėl kas savaitę ar kas dvi surenkama informacija apie tokius pacientus, suplanuojami darbai ir žmonės skiepijami namuose.

„Kreipiamės į rajono gyventojus su prašymu: jei turite pažįstamų asmenų, kurie nori skiepytis, bet neturi galimybės registruotis internetu, skambinkite žemiau nurodytais telefonais, kreipkitės į ambulatorijų medikus. Mūsų darbuotojai tikrai padės išspręsti problemas“, – patikino J. Judickienė.

Domisi ir jaunesni

Į klausimą, ar ryškėja tendencija, kokio amžiaus kėdainiečiai aktyviausi skiepijantis, atsakyti kol kas sunku – pasak VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotojos, sunku spręsti apie aktyvumą, kai sudėlioti prioritetai pagal amžiaus grupes. Šią savaitę  vyksta 35 + amžiaus grupės skiepijimas. Pagal kreipimąsi telefonu galima spręsti, kad vakcinacija daugiau domisi jaunesni asmenys.

Vakcinomis nuo koronavirusinės infekcijos pasiskiepijo 184 rajono abiturientai. Dalis jų jau paskiepyta dviem vakcinos dozėmis, dalis bus revakcinuota artimiausiu metu.

„Vaxzevria“, „Comirnaty“, „Moderna“ vakcinomis paskiepyta 1 070 rajono ugdymo įstaigų pedagogų ir darbuotojų. Dauguma jau paskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Vakcinacijos centras šį pirmadienį pakvietė skiepytis „Vaxzevria“ vakcina žmones nuo 25 amžiaus. „Galima tvirtinti, kad žmonės buvo pakankamai aktyvūs. Šį pirmadienį pirmąja vakcinos doze paskiepyti 82 asmenys, antrąja – per 150. Viso paskiepyti 238 asmenys“, – duomenis pateikė J. Judickienė.

Dalis vakcinų – Kėdainių šeimos klinikai

Šią savaitę vyks skiepijimas „Comirnaty“ („Pfizer Biotech“), „Jansen“ ir „Vaxzevria“ („Astra Zeneca“) vakcinomis. Vakcinacijos centras gavo 1 674 dozes „Comirnaty“ vakcinos, 150 dozių „Jansen“ ir 100 dozių „Vaxzevria“ vakcinos.

„Dalį vakcinos skirsime Kėdainių šeimos klinikai, vyksime skiepyti į senelių namus (bus skiepijami senjorai, kurie prieš 180 dienų sirgo koronavirusine infekcija ir iki šiol nebuvo skiepyti). VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir rajono ambulatorijose bus skiepijami pacientai pirmosiomis dozėmis ir atliekama revakcinacija“, – apie artimiausius planus papasakojo J. Judickienė,

Pasak pašnekovės, per dieną paskiepijama vidutiniškai apie 200 – 300 pacientų, bet yra buvę dienų, kai paskiepyta 500 ir daugiau pacientų. Tai priklauso nuo vakcinų kiekio. Kol kas vakcinų negaunama tiek, kad matytųsi poreikis skiepyti šeštadieniais. Skiepijimas vyksta Kėdainių PSPC patalpose, Budrio g. 5.

„Skiepijimas VšĮ Kėdainių PSPC patalpose, iš anksto registruojant pacientus, leidžia reguliuoti pacientų srautus. Dirbdami Centro patalpose, galime racionaliai paskirstyti žmogiškuosius sveikatos priežiūros specialistų išteklius, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę“ – teigė J. Judickienė.

Informacija vakcinacijos klausimais teikiama šiais telefonais:

8 347 54801; 8 347 50709; 8 618 06 812; 8 614 69413