Pastaruoju metu daug kalbama ne tik apie vidinį savo pasaulio suvokimą, bet ir visavertę kūno pažinimo kelionę. Nors šiandien elgsenos ekspertai džiaugiasi daug atviresne visuomene, vis dar gajūs tam tikri mitai, kurie neleidžia pastebėti svarbių organizmo signalų, poreikių, pomėgių. Taigi, kokios 3 klaidos riboja sveiką kūno pažinimą?

Kūno pažinimo tabu

Gerai nepažįstant savo kūno, sunku rasti sveiką santykį su savimi, mėgstamomis veiklomis, galiausiai, aiškiai įvardinti galimybes ir ribas. Viena aktualiausių temų – intymus ryšys. Seksologai aktyviai dalinasi sukauptomis žiniomis, vis daugiau šneka apie tai, kaip savęs ribojimas, mitai trukdo mėgautis ne tik visaverčiais santykiais poroje, bet ir geresne sveikata.

Specialistai rekomenduoja ieškoti informacijos, mokslinių straipsnių, domėtis gydytojų pranešimais, naujais produktais. Kalbant apie šiuos, įvairūs žaisliukai gali būti skirti tiek malonumams bei eksperimentams, tiek sveikatos gerinimui. Pavyzdžiui, intymūs kamuoliukai, kurie padeda moterims mėgautis ryškesniais potyriais bei tuo pat metu stiprina makšties, gimdos dugno raumenis. Tokius įsigyti galite čia: https://www.romantika.lt/vaginaliniai-kamuoliukai.html.

Išankstiniai nusistatymai

Psichologai teigia, kad viena pirmųjų užduočių – prisijaukinti ne tik naujus ritualus, bet ir naujas mintis. Tik atsikračius išankstinių nusistatymų, galima iš naujo pasižiūrėti į turimas galimybes, kvestionuoti nusistovėjusius įpročius, kurie nebūtinai tinka individualiai. Kalbant apie kūną, neretai sutinkami tiek su intymumu siejami stereotipai, tiek elementarus nusiteikimas prieš tam tikras sporto šakas, mitybos įpročius.

Dietologai ragina tikrinti seniai žinomą informaciją, atidžiai skaityti maisto sudėtį, tikrinti etiketes. Po maisto jaučiant sunkumą, verta smalsiai ieškoti produktų, kurie galimai sukelia nepageidaujamas reakcijas. Nereikėtų pasitikėti žurnaluose aprašomomis griežtomis dietomis, verčiau pažvelgti į šias kritiškiau. Aktyvumą ir energiją stipriai veikia sportas, tad svarbu susirasti sau tinkančią, širdžiai mielą veiklą. Prieš neigiant nė neišbandytas sporto šakas, skatinama suteikti šioms šansą.

Nusistovėjusi rutina

Dar vienas sveiko savo kūno pažinimo priešas – nusistovėjusi rutina, kuri neskatina tobulėti. Net palaikant sveiką mitybą, tinkamus sporto įpročius bei nevengiant intymaus pažinimo eksperimentų, kartais įsisukama į rutiną. Kūnas, kaip ir protas, turi atmintį, tad nuolat kartojami tie patys veiksmai tampa pažįstami, o tuomet ties tam tikra riba nustojama sparčiai tobulėti. Dėl šios priežasties kartas nuo karto reikia leistis į nuotykį, iš naujo ieškoti būdų, paįvairinančių pabodusią kasdienybę.

Ateinanti vasara ir ilgi, jaukūs vakarai – idealus metas skirti daugiau laiko sau, nusistovėjusių įpročių bei nuostatų apmąstymams. Galiausiai, kone pozityviausias metų laikas yra puiki proga leisti sau pasinerti į naujas veiklas, potyrius, atradimus.

ROMANTIKA.LT inf.

Užs. Nr. 90

Panašios naujienos