Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl vicemero Pauliaus Aukštikalnio galimai sumaišytų viešųjų ir privačiųjų interesų, pasišovus teisme laiduoti už savivaldybės tarybos narį Kęstutį Valionį.

Etikos komisijos dėmesį atkreipė žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija ir paties vicemero patvirtinimas, kad jis pasiryžęs ištiesti pagalbos ranką kolegai – laiduoti teisme, kad šis išvengtų baudžiamosios atsakomybės už padarytą tyčinį nusikaltimą – vairavimą neblaiviam.

Pažeidė etikos normas

Komisija pripažino, kad tarybos narys Kęstutis Valionis, vairavęs automobilį neblaivus ir sukėlęs eismo įvykį, pažeidė valstybės politiko elgesio kodeksą, padorumo ir deramo elgesio principus.

Į skandalingą situaciją sureagavo ir visuomenė bei politinės organizacijos.

„ <…> Manome, kad vicemero dėka išvengęs baudžiamosios atsakomybės tarybos narys gali būti nesavarankiškas ir šališkas bei, siekdamas atsilyginti už judėjimo kolegos suteiktą paslaugą, balsuoti ne laisva valia ir pagal asmeninius įsitikinimus. Tokia situacija keltų didelį pavojų demokratiniam sprendimų priėmimo procesui, todėl raginame Kėdainių rajono merą, savivaldybės vadovus ir asmeniškai P. Aukštikalnį itin atidžiai įvertinti situaciją ir priimti sprendimus, padėsiančius išvengti kylančios interesų konflikto rizikos“, – į rajono vadovus kreipėsi Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Kėdainių skyriaus taryba.

Lietuvos socialdemokratų partijos Kėdainių skyriaus nuostatą, kad politiko etikos normas pažeidęs savivaldybės tarybos narys K. Valionis turi pats atsistatydinti iš Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narių, išsakė Etikos komisijos narys Jonas Talmantas. Jis paragino kolegas komisijoje netoleruoti tokio politikų elgesio.

Pradėjo naują tyrimą

Etikos komisijos nariai vienbalsiai nusprendė, kad savivaldybės tarybos valdančiųjų frakcijos narys K. Valionis pažeidė politiko elgesio principus ir pradėjo tyrimą dėl savivaldybės vicemero, tos pačios frakcijos ir politinio judėjimo nario P. Aukštikalnio galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto.

Nuosprendis – rytoj

Primename, kad praėjusių metų gruodžio 14 d. K. Valionis būdamas neblaivus (2,85 promilės) Vilainiuose daugiabučio namo kieme apgadino du automobilius. Pažeidėjas buvo pripažintas padaręs nesunkų tyčinį nusikaltimą ir teismo buvo nubaustas 1900 eurų bauda, teisių atėmimu dviems metams ir automobilio konfiskavimu.

Vėliau K. Valionis persigalvojo ir kreipėsi į teismą dėl baudos sumažinimo bei atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduoti teisme už savivaldybės tarybos narį, savivaldybės įstaigos darbuotoją K. Valionį pasišovė rajono vicemeras P. Aukštikalnis. Teismo posėdis įvyko praėjusią savaitę. Rytoj, sausio 26 d., bus paskelbtas teismo sprendimas.

Panašios naujienos