Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams Kėdainių rajono tarybos narys, dainininkas Kęstutis Valionis pateikė prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės taikant laidavimą be užstato.

Iš pradžių sutikęs su skirta bausme, po nuosprendžio politikas teismui pateikė prašymą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Už K. Valionį sutiko laiduoti vicemeras Paulius Aukštikalnis. Abu politikai yra visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“  nariai, rajono taryboje priklauso valdančiajai daugumai. Tad laidavimas reikštų atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, o kartu ir galimybę K. Valioniui išlikti rajono tarybos nariu.

Pasiūlė pagalbos ranką

„Kėdainių mugei“ vicemeras atsakė, kad tokio kolegos elgesio neteisina.

„Lengviausia yra pasmerkti suklupusį asmenį, žmogų, politiką, mokytoją, mediką. Taip daro kai kurie ir ne taip dažnai mes imamės padėti ar bent suprasti. Šiuo atveju aš, kaip kolega, pasiūliau savo pagalbos ranką, kad  suteikti žmogui vilties. Juk kiekvienas galime atsitiesti ir nebekartoti savo klaidų. Tai darau ne pirmą kartą, beje, ir kitiems žmonėms, tik šis atvejis buvo labai viešas, todėl taip plačiai nuskambėjo. Ir ateityje stengsiuosi gyventi ir elgtis pagal vertybes, kuriomis tikiu“, – atsakyme rašo P. Aukštikalnis (kalba netaisyta – red. pastaba).

Kitą savaitę Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai priims nuosprendį dėl laidavimo. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Nemato pagrindo

Sausio 20-ąją Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai surengė posėdį dėl laidavimo, o nuosprendžio paskelbimas numatytas sausio 26 dieną.

K. Valionis teismo prašė surengti teisiamąjį posėdį, kuriame pateikė prašymą, kad atleistų jį nuo baudžiamosios atsakomybės, taikant laidavimą be užstato.

Jeigu teismas nuspręstų politiko neatleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, tada jis prašo sutrumpinti draudimo naudotis teise vairuoti transporto priemones terminą.

„Prokuroras teisiamojo posėdžio metu nurodė, kad nemato pagrindo taikyti atleidimą pagal laidavimą ir prašo K. V. pripažinti kaltu ir nubausti galutine – 2000 Eur bauda. Taikyti baudžiamojo poveikio priemonę – uždrausti naudotis specialia teise, teise vairuoti kelių transporto priemones dviem metams bei konfiskuoti nusikaltimo įrankį – kaltinamajam priklausantį automobilį“, – rašoma Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų atsakyme.

Su viskuo sutiko

Primename, kad 2020 m. gruodžio 14 d. apie 17.50 val., Vilainiuose neblaivus (2,55 prom.) K. Valionis vairavo automobilį ir sukėlė avariją.

Šešiasdešimtmečiui politikui Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė galutinę 1 900 Eur baudą (įskaičius dvi sulaikymo paras), teisių atėmimą dviem metams ir automobilio, kainuojančio 4 440 Eur, konfiskavimą.

Tada politikas prisipažino kaltu padaręs nusikalstamą veiką, sutiko su siūloma bausme, tik prašė nustatyti ilgesnį baudos mokėjimo terminą.

Panašios naujienos