Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams Kėdainių rajono tarybos narys, dainininkas Kęstutis Valionis pateikė prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės taikant laidavimą be užstato.

Iš pradžių sutikęs su skirta bausme, po nuosprendžio politikas teismui pateikė prašymą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Už K. Valionį sutiko laiduoti vicemeras Paulius Aukštikalnis. Abu politikai yra visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“  nariai, rajono taryboje priklauso valdančiajai daugumai. Tad laidavimas reikštų atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, o kartu ir galimybę K. Valioniui išlikti rajono tarybos nariu.

Pasiūlė pagalbos ranką

„Kėdainių mugei“ vicemeras atsakė, kad tokio kolegos elgesio neteisina.

„Lengviausia yra pasmerkti suklupusį asmenį, žmogų, politiką, mokytoją, mediką. Taip daro kai kurie ir ne taip dažnai mes imamės padėti ar bent suprasti. Šiuo atveju aš, kaip kolega, pasiūliau savo pagalbos ranką, kad  suteikti žmogui vilties. Juk kiekvienas galime atsitiesti ir nebekartoti savo klaidų. Tai darau ne pirmą kartą, beje, ir kitiems žmonėms, tik šis atvejis buvo labai viešas, todėl taip plačiai nuskambėjo. Ir ateityje stengsiuosi gyventi ir elgtis pagal vertybes, kuriomis tikiu“, – atsakyme rašo P. Aukštikalnis (kalba netaisyta – red. pastaba).

Kitą savaitę Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai priims nuosprendį dėl laidavimo. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Nemato pagrindo

Sausio 20-ąją Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai surengė posėdį dėl laidavimo, o nuosprendžio paskelbimas numatytas sausio 26 dieną.

K. Valionis teismo prašė surengti teisiamąjį posėdį, kuriame pateikė prašymą, kad atleistų jį nuo baudžiamosios atsakomybės, taikant laidavimą be užstato.

Jeigu teismas nuspręstų politiko neatleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, tada jis prašo sutrumpinti draudimo naudotis teise vairuoti transporto priemones terminą.

„Prokuroras teisiamojo posėdžio metu nurodė, kad nemato pagrindo taikyti atleidimą pagal laidavimą ir prašo K. V. pripažinti kaltu ir nubausti galutine – 2000 Eur bauda. Taikyti baudžiamojo poveikio priemonę – uždrausti naudotis specialia teise, teise vairuoti kelių transporto priemones dviem metams bei konfiskuoti nusikaltimo įrankį – kaltinamajam priklausantį automobilį“, – rašoma Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų atsakyme.

Su viskuo sutiko

Primename, kad 2020 m. gruodžio 14 d. apie 17.50 val., Vilainiuose neblaivus (2,55 prom.) K. Valionis vairavo automobilį ir sukėlė avariją.

Šešiasdešimtmečiui politikui Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė galutinę 1 900 Eur baudą (įskaičius dvi sulaikymo paras), teisių atėmimą dviem metams ir automobilio, kainuojančio 4 440 Eur, konfiskavimą.

Tada politikas prisipažino kaltu padaręs nusikalstamą veiką, sutiko su siūloma bausme, tik prašė nustatyti ilgesnį baudos mokėjimo terminą.

Panašios naujienos

18 Responses

 1. Indiana

  Pagarba vicemerui Pauliui Aukštikalniui, kad nesmerkia, nesityčioja, nežemina, o ištiesia pagalbos ranką. Kęstuti, priimkit pagalbą, priimkit gydymą ir viskas bus gerai. Išmoksite gyventi be alkoholio, nes jis tik žudo žmogų ir atitraukia nuo realybės, nuo bėdų. Visų katalikų vardų dėkojame vicemereui ir linkime ko geriausios kloties.

  Atsakyti
  • Pzzzz

   Kuo skiriasi šis girtas vairuotojas nuo to kuris Josvainiuose 2 jaunuolius pražudė…

   Atsakyti
  • Žiūriu, miela ponia,

   gerai esate įsigilinus į Valionio problemas, kad net siūlote priimti gydymą.. Kažkaip nevisiems girtuokliams sučiuptiems už vairo, esantiems tokiame stovyje,yra reikalingas gydymas. O jei jam jis reikalingas, tai išmestas iš tarybos, gali sėkmingai gydytis. Ir čia,, beraštiškas,, Aukštikalnio postringavimas dėl savo partiečio, kad visai neišretėtų gretos, kelia juoką..

   Atsakyti
  • Indrijabai

   Ot tai pagarba Aukśtikalniui, kuris laiduojà už girtą tarybos narį, būtent savo judėjimo kolegà. Siaubas, kokį turime vicemerą, žodžiu galime gerti, turime gelbėtojus. Baisu, jei toks tarybos narys būtų sužeidęs jūsų artimą žmogu, ponia Indiana, mūsėt Aukštikalniui irgi padėkotumėt. O straipsnio autorė painformavo nevusai teisingai, tegul Valionis kreipiasi į teismą ar į patį Liuciferį , jie jam pažeistos moralės nebesugražins, čia jj
   Tamulis turi išmesti už tai. Koks čia tarybos narys, kaiip matot koks brangus vicemerui, nepakeičiamas, savas.

   Atsakyti
 2. Su

  viskuo sutiko, o štai ir persigalvojo. Kažkaip įdomiai skamba. Aš tai šimtu procentu palaikau prokurorą.

  Atsakyti
 3. NIEKO SAU !!!

  INDIANA, kas tokia būsit, kad visų katalikų vardu skelbiatės. Rašykit pati už save, o ne už visus !!!!!!!

  Atsakyti
 4. teplius

  Tai, kad cia pasenus naujiena. Pries dvi dienas Lietuvos rytas rase.

  Atsakyti
  • Taip,

   pagal jus pasenus, nes prisisprogęs iki žemės graibymo sučiuptas gruodžio 14 dieną, o nuteistas Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų jau prieš kiek laiko.

   Atsakyti
 5. Rytis

  Iš tiesų net keista, kad Kėdainių mugės laikraštis parašė tiesą. Iš tiesų Paulius labai jautrus ir geras žmogus. Ji užjaučia kitus ir tiesia pagalbos rankâ. Tokio mero nusipelnė Kėdainiai, o ne kaimiečio Tamulio.

  Atsakyti
  • Ana

   Rinksim kitai kadencijai! Galėsim važinėti neblaivus. Turesim laiduotoja ir galėsim būti nebaudžiami . Valio!

   Atsakyti
  • Ryčiui

   Skaityk Ryti ar moki, jautrus gali būti savo žmonai, vaikams aišku ir kitiems tačiau prasižengia Aukštikalnis su savo kaip vicemero morale , užstodamas savo partietį , pažeidžia galimai etiiką. Kokią valdžą išsirinkome, baisu. Mugė gal nesigaudo, kad baudžiamoji byla ir moralė tai ne tas pats. Manau , Aukštikalnis, kaip ir Valionis turėtų ryt svarstomi abu etikos komisijoje. Žmonės kažkà kalba apie piketą.

   Atsakyti
 6. Zaza

  Įdomu kokios vertybės Aukštikalnio? Pijokų gelbėjimas nuo ko? Įdomu ar jis taip kalbėtų jei šis pijokas būtų nutrenkęs jam artimą žmogų, ar jis laiduotų nuo baudžiamosios atsakomybės išsisukimo? Štai tokios ir“ vertybės“ vicemero. GĖDA.

  Atsakyti
 7. Irena

  Aukštikalnio žodžiai „Tai darau ne pirmą kartą, beje, ir kitiems žmonėms, tik šis atvejis buvo labai viešas, todėl taip plačiai nuskambėjo“ Mat jis daro jau nebe pirmą kartą, įdomu ką dar išsuko neviešai? Gal uošvienę?

  Atsakyti
 8. Edmundas

  Kas laiduoja už girtus vairuotojus yra neverti pasitikėjimo patys.

  Atsakyti
 9. Gražvydas

  Girtų vairuotojų toleruoti negalima, tuo labiau už juos laiduoti. Šis straipsnis parodo Kėdainių vicemero degradaciją.

  Atsakyti
  • marta

   Tai, kad šis straipsnis yra už vicemerą P. Aukštikalnį, aš taip supratau, kad jis čia palaikomas.

   Atsakyti
   • Jonis

    Girtuoklį Aukštikalnis laiduoja, ar čia palaikymas, čia didžiausias nuosmūkis, parodo kas yra kas. , bet straipsnyje rašoma, kad ne pirna kart, nebesuprantu.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.