Kėdainių rajone, Skinderiškyje esantis dendrologinis parkas nuo šiol bus vadinamas jį įkūrusio ir kelis dešimtmečius puoselėjusio Kęstučio Kaltenio vardu. Tam praėjusią savaitę pritarė Vyriausybė.

Tokiu būdu pagerbti K. Kaltenio atminimą paprašė Kėdainių rajono savivaldybė. Jos pateiktais duomenimis, K. Kaltenis prieš 50 metų įkūrė šį parką apleistoje ganykloje „prie gražaus Šušvės vingio, netoli savo gimtinės“.

,,Dabar šis unikalus gamtos kampelis, kuriame prigijo ir auga 1,3 tūkst. rūšių, porūšių ir formų medžių bei krūmų iš įvairių šalių, yra tapęs traukos centru. Čia lankosi ekskursijos iš visos šalies“, – rašė savivaldybė.

Parke – tikras augalų lobynas

Skinderiškio dendrologinis parkas pagal dendrologinę vertę prilygsta botanikos sodams. Parkas pasižymi itin didele sumedėjusių augalų rūšių, veislių, taksonų įvairove – čia auga apie 1 300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių ir 1 150 lapuočių taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje. Skinderiškio parke pasirinktas geografinis išdėstymas. Parkas padalintas į tokias geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos – Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų. Daugiausia, apie 350 augalų rūšių yra iš Tolimaisiais Rytais vadinamos Rytų Azijos dalies, apimančios Rusijos Tolimuosius Rytus, Kiniją, Korėją ir Japonijos. Apie 250 rūšių atgabenta iš Šiaurės Amerikos. Parko struktūra leidžia lankytojui palyginti skirtingų geografinių regionų ir žemynų florą. Parke įrengtos informacinės lentelės su augalų pavadinimais, suoliukai, informaciniai stendai, geografinių augalų grupių nuorodos, trys apžvalgos bokšteliai, iškilę į septynių metrų aukštį.

1971 m. įkurtas parkas užima 123 ha plotą, į kurį įeina ir 39,5 ha Šušvės užtvankos vandenų. Tvenkinio vandenys su sausuma – pusiasaliais, salomis, įlankomis – glaudžiai susiję ir sudaro vieną visumą, kurią papildo ir natūralūs Šušvės upės želdiniai. Šalia įvairios ir turtingos dendrologijos kolekcijos, parke išvysite ir daugybę riedulių – ledynmečių pėdsakų mūsų krašte. Parke ypač gražu rudenį, kai suliepsnoja klevai, ir pavasarį – žydi magnolijos! Lankymas yra nemokamas, o parkas atviras visą parą.

K. Kaltenis – Lietuvai nusipelnęs miškininkas

1993 m. Kęstučiui Kalteniui už entuziazmą puoselėjant Lietuvos gamtą buvo paskirta Valdo Adamkaus premija.

2008 m. sausį K. Kaltenis pagerbtas Žemės ūkio ministerijos organizuojamo konkurso ,,Lietuvos kaimo spindulys“ premija.

2011 m. birželio 2 d., per Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo iškilmes, K. Kalteniui buvo įteikta Viktoro Bergo premija –- už atsidavimą savo profesijai, nenuilstamą triūsą puoselėjant miškus.

Skinderiškio dendrologiniame parke, netoli centrinės aikštės, yra pastatyta skulptūra ,,Rankos, puoselėjančios medį“, skirta parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui atminti.

Parengta pagal BNS ir Kėdainių TVIC  inf.