Karolina ŠTELMOKAITĖ,

Kėdainių r. savivaldybės tarybos narė

Truskavos miestelio mokyklos reorganizacijos klausimas sužiba vis naujomis spalvomis.

Jau trečią kartą per tris mėnesius šis klausimas bus svarstomas rajono taryboje.

Naujausias valdančiojo judėjimo posūkis – pamiršti visą purvą, išpiltą ant šios mokyklos ir neliesti jos bent metus. Ką gi, spendimas, žinoma, sveikintinas. Bet vis dėlto, neapseita be kafkiškai orveliškų makiaveliškų potėpių.

Kai frakcijos, kurios prieštaravo mokyklos sujungimui, pateikė projektus artimiausiame tarybos posėdyje tą prijungimą atšaukti, gavome raštus, jog mūsų sprendimų projektai nebus registruoti. Prisikabinta prie nepadėtų kabučių ar kitų lengvai pataisomų techninių detalių.

Be to, savivaldybės administracija pati suskubo pateikti savo projektą, nors prieš tai du kartus teikė visiškai priešingą pasiūlymą. Šiaip, žinoma, būtų juokinga. Bet kažkodėl kyla asociacijos su nesenais rinkimais Maskvoje ir Peterburge, kur opozicijai atnešus tūkstančius kandidatą remiančių parašų, jų didžioji dalis buvo išbrokuoti dėl kablelio trūkumo ar neįrašytos didžiosios raidės.

Visoje šioje istorijoje labiausiai gaila vargšo savivaldybės teisininko, kuris turėjo leisti savo brangų ir mokesčių mokėtojų apmokamą laiką, ieškodamas praleistų kabučių, netiksliai pavartotų frazių ar net stiliaus klaidų.

Apskritai, pastaruoju metu ryškėja tendencija netinkančius pasiūlymus arba neregistruoti, arba užregistravus, vėliau siūlyti šalinti iš darbotvarkės.