Penktadienį Kėdainių rajono žemdirbiams buvo suorganizuota dviguba šventė – Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga (KKŪS) apdovanojo konkurso „Metų ūkis” nugalėtojus, o Kėdainių rajono savivaldybė – „Metų žemdirbio”. Žemdirbių pagerbimas įvyko Krakių kultūros centre.

„Metų ūkiui” – šveicariškas laikrodis

„Metų ūkis 2023” nugalėtojais tapo Erlendos ir Laimučio Turskių pienininkystės ūkis.

E. ir L. Turskiai.

Surviliškio seniūnijoje ūkininkaujanti Turskių šeima, mama, tėtis ir duktė Kamilė, dirba apie 300 ha žemės ir laiko 150 pieninių karvių. Šiemet šeima modernizavo melžiamų karvių fermą, ant kurios puikuojasi lentelė su užrašu „Čia gyvena laimingos karvės“.

Antra vieta atiteko kailinių žvėrelių ūkiui UAB FARMERS LT. Tai Aušros ir Ramūno Ūksų įmonė, prieš 14 metų įsikūrusi Juodžių kaime, Pernaravos seniūnijoje.

Trečią vietą laimėjo Erikos ir Ramūno Bagdonų ūkis. Tai nedidelis uogininkystės ir daržininkystės ūkis Vincentavos kaime, Josvainių seniūnijoje.

„Metų ūkio 2023” nugalėtojai ir prizininkai tradiciškai apdovanoti šveicariškais laikrodžiais.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis pasveikino visus nuo 1998 metų konkurso ,,Metų ūkis“ Kėdainių rajono nugalėtojus.

Konkurso ,,Metų ūkis“ tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje.

Ilgiausias tradicijas žemdirbiškoje visuomenėje turintis konkursas Lietuvoje „Metų ūkis“ rengiamas jau 30 kartą. Per tiek metų konkursas išlaikė savo esminius principus: pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą, taiko naujausias technologijas, ūkininkauja moderniai ir atsakingai. Konkurso Lietuvoje organizatorius – Lietuvos ūkininkų sąjunga.

„Metų ūkininkui” – 1 000 eurų

Antrą kartą Kėdainių rajono savivaldybės organizuojamo konkurso ,,Metų žemdirbys“ nugalėtoju šiemet išrinktas ūkininkas Šarūnas Šiušė iš Ažytėnų, Krakių seniūnijoje. Nugalėtojui paskirta 1 000 Eur  premija.

„Taiko tiksliojo ūkininkavimo sistemas, dirba traktoriais su automatinėmis vairavimo sistemomis, dronais stebi laukus iš dangaus, nuolat atnaujina savo žemės ūkio technologijas, kas padeda dirbti tvariai ir efektyviai, 22 metus taiko beariminės žemdirbystės praktiką. Yra nuolatinis Krakių seniūnijos ir Ažytėnų bendruomenės kultūrinių ir sportinių renginių mecenatas”, – taip „Metų žemdirbio” konkurso nugalėtoją pristato Kėdainių r. savivaldybė.

„Metų žemdirbio 2023“ konkursui buvo pasiūlyta 10 pretendentų: UAB „Ingleby Lithuania Agro“, ūkininkė Rosita Liubomirskienė, ūkininkas Tautvydas Šimėnas, ūkininkas Jonas Misevičius, Ūkininkė Vilma Povilauskienė, ūkininkas Zigmas Ričkus, Žemės ūkio kooperatyvas „Mūsų ūkis“, ūkininkas Nerijus Draudvilas, ūkininkas Vytautas Banevičius, ūkininkas Šarūnas Šiušė.

„Metų žemdirbio” nominantai. Nugalėtojas Š. Šiušė – ketvirtas iš kairės.

„Metų žemdirbį“ išrinko vertinimo komisija: (pirmininkas) savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas, Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus laikinai einanti pareigas vedėja – Gintarė Kundrotaitė-Kozins, KKŪS pirmininkas D. Sabulis, ūkininkė Sandra Kuprevičiūtė ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė

Panašios naujienos