Valstybinė ligonių kasa (VLK) praneša nuo šių metų vasario 1 dienos apmokėsianti dvi naujas medicinos pagalbos priemones. Viena tokių priemonių – personalizuoti chirurginiai gidai, skirti kaulų onkologinėmis ligomis sergančių pacientų operacijoms atlikti.

Tai vienkartinio naudojimo medicinos priemonės, projektuojamos ir gaminamos pagal užsakymą konkrečiam pacientui.

Taikant šį metodą ne tik palengvinama operacijos eiga, bet ir tausojami paciento sveikieji audiniai, sutrumpinama procedūros trukmė bei sumažinama komplikacijų rizika, o virtualus planavimas prieš operaciją leidžia tiksliau prognozuoti procedūros rezultatus.

Kita svarbi naujovė, kuri bus perkama gydymo įstaigoms, – chirurginių siūlų automatinio sukabinimo ir kirpimo įrenginiai bei titaniniai siūlų fiksatoriai.

Ši medicinos pagalbos priemonė skirta chirurginiam širdies vožtuvų pažeidimų (stenozių, nepakankamumo, chordų plyšimo ir pan.) gydymui.

Pasak medikų, chirurginis gydymas, kurio viena iš sudedamųjų dalių yra širdies vožtuvų plastika ar jų protezavimas, visiškai kompensuoja paciento prarastas funkcijas ir atkuria darbingumą arba stipriai sumažina ar visai panaikina slaugos poreikį.

ELTA