Kėdainių r. savivaldybės tarybos posėdyje informacijos apie norimą išnuomoti miesto lopinėlį, už juokingą kainą nežinia kam ir kokiems tikslams, taip ir negavę tarybos nariai sulaukė valdančiųjų ruporo, save laikančio žiniasklaidos priemone, „įvertinimo“.

Tačiau nei miestelėnams, nei tarybos nariams valdžios ruošiamas paslaptingas sandoris taip ir neatskleistas.

Pigiau grybo

Visą gyvenimą Kėdainių miesto Šėtos ir Juodkiškio gatvių sankirtoje esanti asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė tapo kažkieno geidžiamu objektu.

650 kv. m aikštelę susiruošta išnuomoti kažkam už 16 euro centų už 1 kv.m kainą mėnesiui. Tai yra už 104 Eur per mėnesį.

Kas bus – paslaptis

Kokie verslai kreipėsi dėl šios aikštelės naudojimo? Ar yra kokių apribojimų veiklai toje vietoje, kuri yra visai šalia gyvenamųjų namų? Klausimų kilo tarybos nariams.

A. Naujalienė neišdavė, kas nori vykdyti veiklą nuomojamoje aikštelėje.

Klausimą dėl aikštelės nuomos pristačiusi savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė nuo tiesaus atsakymo išsisuko: „Kreipėsi dėl prekybos šioje aikštelėje subjektai, kaip žinia, veikiantys pagal įstatymus. Jokia veikla, uždrausta įstatymais, nebus vykdoma“. (A. Naujalienės kalba netaisyta – red. past.)

Kaip veiks – nežinia

Neišgirdusi savivaldybės specialistės atsakymo, neatlyžo tarybos narė Karolina Štelmokaitė: „Ar yra kokie nors ribojimai, saugikliai? Vieta – beveik miesto centre, netoli architektūrinių paminklų. Ar neatsiras šitame plote kokia pavyzdžiui, metalo laužo supirktuvė ar prekyba automobiliais, ar nepastatys kas kokios degalinės?“

K. Štelmokaitė siūlė nenuomoti aikštelės iš karto 10-čiai metų.

Tarybos narys Saulius Grinkevičius pasiūlė prie nuomos sutarties kaip privalomą pridėti papildomą susitarimą dėl triukšmo ir taršos prevencijos. „Kadangi ten gyvena žmonės ir veikla aikštelėje turėtų vykti tik darbo valandomis,“ – argumentavo jis.

„Gyventojai tikrai nepadėkos už skubius ir nepasvertus sprendimus,“ – į mero sąžinę apeliavo tarybos nariai.

Merui teks pasiaiškinti

Tačiau, prireikus pateikti S. Grinkevičiaus ir K. Štelmokaitės pasiūlymus balsavimui, tarybos posėdžiui pirmininkavęs rajono meras Valentinas Tamulis surezgė tokį „kalambūrą“, kad tarybos narių valia šiais klausimai taip ir liko neaiški.

Dėl savo elgesio posėdžio metu V. Tamuliui tenka aiškintis Etikos komisijai.

Po tokių mero veiksmų S. Grinkevičius kreipėsi į Etikos komisiją dėl įvertinimo. Savivaldybės tarybos etikos komisija pradėjo tyrimą dėl V. Tamulio galimai neteisėto poelgio.

S. Grinkevičių nuvylė mero pozicija svarstant aikštelės nuomos klausimą.

Kam atstovauja tarybos nariai

„Aiškiai buvo suformuluota, ko mes norime, – į V. Tamulį kreipėsi S. Grinkevičius. – Reiktų dar kartą grįžti prie šio klausimo, surašant visus reikalingus labai aiškius saugiklius dėl taršos, dėl triukšmo.“

„Atidėkim klausimą ir paruoškite jį su mūsų siūlomomis pastabomis. Tada tikrai atstovausime mūsų miesto gyventojų interesams, – siūlė buvęs rajono meras S. Grinkevičius. – Bent pabandykime apsaugoti mūsų žmones nuo triukšmo ir taršos, ko ir taip aplink yra daug. Tai mūsų, tarybos narių, teisė ir mūsų galimybė.“

About The Author

Related Posts

6 komentarai

 1. Vida

  Kaip čia pavadinti, sakyčiau anekdotas, tačiau tai įvyko realybėje.Viena moteriškė paklausė kitos už ką balsavo seimo rinkimuose.Atsakymas- už Kaminską, kodel už jį?- pasiteiravo .Atsakymas, ogi , kad geras daktarėlis, pagydė mano vyrąKą gi ir bepridėti., nors ir tai ,,nepaėjo,,

  Atsakyti
 2. Covidas- vidas

  Pikti liežuviai plaka, kad po senelių namus lakste Naujokienes žentas sirgdamas, o dabar ten jau lyg tai sergama.Ot tai vicemeriukas

  Atsakyti
 3. Putinas

  Girdejau, kad gyventojai , kai tik galima bus rinksis prie Tamulio durų, ką jis daro, net nesuvokia, jo žioplumu naudojasi, geriau būt nepriklausomu, kaip pvz. Kaminskas buvo nepriklausomas Blažytei, neišrinko ir niekam nei ačiu, negi dekosi , kad Nijolė su Tamuliu persistengė ir viskas gavosi, kaip šuniui ant uodegos.

  Atsakyti
 4. Dainius

  Gyventojai turi teisę žinoti kokia veikla bus vykdoma šalia jų gyvenamosios vietos, todėl teisės akto projekto iniciatoriai ir rengėjai privalo atsakyti į visus bendruomenės keliamus klausimus ir nurodyti, kodėl už tokią kainą norima išnuomoti visuomeninės paskirties žemės sklypą ir ar nebus pažeisti šalia gyvenančių piliečių interesai. Viešąjį interesą atstovaujantys tarybos nariai negali nusikalstamai balsuoti už „katę maiše“, bet Nijolės pastumdeliai paklusniai vykdo jos parėdimus.

  Atsakyti
  • Dalia

   Gyventoju ne tik niekas nepaklause,bet ir niekas nepranese,musu nuomone kiek suprantama,jiems nesvarbi,kas muzika uzperka,tas ir soka,sioje aiksteleje eina gyventoju vandentiekio trasa,dujotiekis,kaip galima uzstatyti aikstele,o kur gyventoju ramybes uztikrinimas,tarsa,ivaziavimas i kiemus,negi nesvarbi musu nuomone…

   Atsakyti
 5. Kaip

  kokioje karinėje įstaigoje saugomos paslaptys. Tiesiog apgailėtina. Gėda Kėdainiams turėti tokius valdančiuosius!!!Kol kas stebime jus mielieji, bet ankščiau ar vėliau ši bomba sprogs ir visus aptaškys. Įsisismaginot jau per daug.akivaizdu,neskaidrių darbelių ausys kyšo iš po kilimo.
  Ačiū Karolinai, būvusiam merui už jūsų puiku darbą. Įdomiai gausis.. meras po kiekvieno posėdžio aiškinsis etikos komisijai.. Čia gal jo tiesioginis darbas?
  Puikus straipsnis. Labai taikliai pastebėta. Laukiu tolesnės įžvalgos.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.