Ketvirtadienį prasidėjo Kėdainių rajono socialinės globos namų gyventojų ir darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso farmacijos kompanijos „Pfizer“ vakcina. Medikų laukia nemažas iššūkis – praradus parą dėl vakar sustabdyto vakcinos paskirstymo iš Kauno klinikų, per keturias dienas reikės paskiepyti 420 žmonių.

Skiepijasi noriai

„Labai džiaugiamės, kad vakcina pasiekė vieną labiausiai pažeidžiamų grupių – mūsų slaugos įstaigos globotinius, taip pat darbuotojus, – teigia Dotnuvos slaugos namų direktorė Irena Staliorienė. – Visi mūsų gyventojai ir darbuotojai, kurių antikūnų testai neigiami, skiepijasi 100 procentų. Mes norime saugoti save ir kitus.“

Vyksta sparčiai

„Iš viso šiuo skirstymu Kėdainių rajonui yra skirta 900 dozių skiepų, šiandien parsivežėme pirmą dalį – 420 dozių. Pirmiausia skiepijami Karščiavimo klinikos ir mobilaus koronaviruso patikros punkto darbuotojai, kurie buvo dar nepaskiepyti, skiepijant greitosios medicinos pagalbos darbuotojus, bei globos namų darbuotojai ir gyventojai“, – sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro, atsakingo už vakcinaciją rajone, direktorė Audronė Rimkevičienė.

Pasak A. Rimkevičienės, kadangi apie skirtą vakciną žinoma nuo pirmadienio, jau atlikti antikūnų testai. „Tai žymiai sutrumpina skiepijimo laiką, todėl tikimės, kad paskiepijus Dotnuvos ir Josvainių globos namų gyventojus bei darbuotojus, ketvirtadienį po pietų dar spėsime paskiepyti  ir Kėdainiuose: Pagalbos šeimai centre, Savarankiško gyvenimo namuose ir galbūt – socialiniame centre“, – kalbėjo Kėdainių PSPC direktorė.

Vakcina bus skiepijami Šlapaberžės socialinės globos namų, Labūnavoje veikiančių privačių senelių globos namų gyventojai ir personalas – tie, kurių antikūnų testai bus neigiami. Taip pat bus skiepijami dializės klinikos „Diaverum“ darbuotojai ir pacientai.

Prarado beveik parą

Tiesa, Kėdainių PSPC sudarytos dvi medikų brigados turės nemažą iššūkį. Vietoje planuotų penkių parų skiepijimui, laiko liko mažiau. Dėl trečiadienį įvykusio incidento, kai dėl įtariamo temperatūrinio režimo pažeidimo vakcinavimas ir vakcinos perdavimas buvo sustabdytas, medikai prarado beveik visą parą.

Pasak A. Rimkevičienės, iš vieno flakono turės būti paskiepytos 6 dozės. „Personalas apmokytas, praktikavosi, mūsų slaugytojos labai profesionalios ir tikiuosi, kad su šia užduotimi susitvarkys“, – kalbėjo Kėdainių PSPC direktorė.

(Dotnuvos slaugos namų nuotraukos)