Šiandien planuotas Kėdainių rajono globos namų gyventojų ir darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso neįvyko. Vakcina nuo COVID-19 Kėdainių ir kitų rajonų nepasiekė, nes galimai buvo pažeista šalčio grandinė vakcinos transportavimo metu. Tačiau tikimasi, kad vakcinų kokybei temperatūrų svyravimas nepakenkė.

Šiandien po pietų turėjo prasidėti skiepijimas nuo koronaviruso Kėdainių rajono socialinės globos įstaigose, tačiau vakcina į Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą, atsakingą už vakcinaciją rajone, iš Kauno klinikų nebuvo atvežta.

Priežastis – galimas temperatūrinio režimo pažeidimas. Kaip informavo Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vadovė Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė, visą vakcinų logistikos procesą kuruoja Sveikatos apsaugos ministerija, Kauno klinikose „Pfizer“ vakcinos tik laikomos dėl ligoninėje esančių šaldiklių, tinkančių šių vakcinų laikymui.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Spaudos tarnybos vedėjas Vytautas Beniušis „Kėdainių mugei“ teigė, kad šiandien ministerija buvo informuota, jog sausio 12 d.  galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę.

„SAM skubiai informavo koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina. Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) pavesta iki trečiadienio vakaro ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai.  SAM duomenis perdavė „Pfizer“ atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei. 

Dar šiandien laukiama išvadų iš VVKT ir „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, ar galimas tolimesnis šių vakcinos dozių naudojimas. Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Preliminariu „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vertinimu, temperatūros nuokrypis transportavimo metu buvo leistinose ribose ir poveikio vakcinoms neturėjo“, – rašoma ministerijos atstovo atsakyme.

SAM taip pat patikino, jog vakcinos perkamos valstybės lėšomis, savivaldybėms ir kitoms įstaigoms už vakciną mokėti nereikia.

Planuojama, kad Kėdainiuose socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai bus skiepijami rytoj. Vakcinavimas truks visą savaitę. Globos įstaigose dirbs dvi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro medikų brigados.  Iš viso planuojama gauti 420 vakcinos dozių.

Papildyta 16.00 val. SAM Spaudos tarnybos informacija:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gavo oficialų patvirtinimą iš „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, kad  vakcinas galima naudoti. „Vadovaujantis gamintojo pateiktais stabilumo tyrimų duomenimis, buvo nustatyta, kad minėtas transportavimo sąlygų temperatūrinis nuokrypis yra leistinose ribose. Aukščiau minėti produktai yra tinkami tolimesniam naudojimui”, – teigia vakcinos gamintojo atstovas.

SAM informavo skiepijimą koordinuojančius centrus, kad vakcinavimo procesą galima tęsti.

(Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos