Praėjusiame “Kėdainių mugės” numeryje paskelbta publikcija “Ko verti mero pažadai?”, matyt, skaudžiai užmynė Kėdainių merui Valentinui Tamuliui ant nuospaudos. Mūsų “Facebook’o” paskyroje rajono vadovas aiškinosi skaitytojams.

V. Tamulio nepasitenkinimą sukėlė viešas priminimas apie mero vieną neištęsėtą pažadą, beje, iš daugelio lengvai dalijamų. Šį kartą – apie neišspręstą Langakių naujų medicinos punkto patalpų klausimą, kurį jis buvo pasižadėjęs išspręsti iki gegužės 25 d.

Dar vienas viešas pažadas

Socialinėje erdvėje V. Tamulis aktyvus ir savaitgalį. Pasirodžius publikacijai apie Langakių medicinos punktą, skaitytoja “Facebook’e” kreipėsi į merą. V. Tamulį tai, matyt, suerzino, nes atsakymai buvo:

“Bus tas konteineris! <…>”;

“Nėra jokios priežasties, dėl ko jis ten negali būti įrengtas. Išsispręs žemės sklypo klausimas, tinklų pajungimo klausimai ir bus įrengtas konteinerinis medicinos punktas Langakiuose. O kad eilinį kartą vėl stengiamasi įnešti intrigos, tai akivaizdu.”;

“Langakiuose medicinos punktas šiuo metu privačiose patalpose, jų būklė labai prasta, todėl ir bus įrenginėjamas konteinerinis medicinos punktas”.

Į “Kėdainių mugės” klausimą, kada tai įvyks, V. Tamulis neatsakė.

Mero komunikacija. (Iš „Kėdainių mugės’ „Facebook’o“ paskyros)

Bendruomenei rūpi

Kur V. Tamulis įžvelgia intrigas, kaimo gyventojai mato problemą.

“Medicinos punktas mums labai reikalingas”, – “Kėdainių mugei sakė Langakių bendruomenės pirmininkas Antanas Čepeliauskas.

Bendruomenės pirmininkas sakė šią savaitę skambinsiąs merui sužinoti tikrąją situaciją dėl medicinos punkto jų kaime išlikimo perspektyvos. Savaitgalį bendruomenė rinksis į ataskaitinį susirinkimą, kuriame gyventojai norės sužinoti tikrąją padėtį.

Kaimą neramina žinia apie medicinos punkto palikimą vis dėlto senose apgailėtinos būklės patalpose dar metams. Nieko nuostabaus, kad atsirado abejonių, jog mero pažadėto konteinerio namelio Langakiuose gali iš viso neatsirasti.

Gali imtis iniciatyvos

Bendruomenės pirmininkas sako, kad praėjusią savaitę iš Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės išgirdęs, jog namelio įrengimui gali būti ir skirtų 10 000 Eur mažoka, ir gali būti problemų dėl patalpų higienos pasui keliamų reikalavimų atitikimo. Reikėtų kitokio tipo patalpos.

„Turime kaime restauruotiną pastatą, aš jį parodžiau, bet tam dar didesnių lėšų reikėtų“, – sakė A. Čepeliauskas.

Bendruomenės pirmininkas prasitarė, kad galop, jei tie pinigai būtų paskirti bendruomenei, langakiškiai patys imtųsi iniciatyvos ir įsirengtų patalpas medicinos punktui.

Dabar Langakiams tenka laukti rajono valdžios pažadų išpildymo.

Nei namelio, nei aiškumo

Vasarį Kėdainių rajono taryba šių metų rajono biudžete Kėdainių PSPC skyrė 10 000 Eur Langakių medicinos punkto naujoms patalpoms įrengti.

V. Tamulis tikina, kad modulinis namelis medicinos punktui Langakiuose vis tik bus. Tik dabar jau nepasako, kada.

 Meras V. Tamulis tada pareiškė: “Sutartis su patalpų (kuriose šiuo metu glaudžiasi medicinos punktas – red. past.) savininke baigiasi gegužės 25 d. ir mes iki to laiko turime išspręsti reikalus – iki gegužės 25 d. ten turi atsirasti modulinis namelis.”

Taip pat tarybos narius ir visus rajono gyventojus jis patikino, kad skiriamų lėšų medicinos punktui moduliniame namelyje įkurdinti užteksią.

Kad modulinis namelis medicinos punktui – tinkama išeitis, merui dar vasarį antrino ir savivaldybės tarybos narė Aušrelė Kaminskienė, primindama, kad tokiose patalpose Kauno rajone vaikų darželiai atidaromi. Moduliniai nameliai, kaip skelbia jų pardavėjai, atvežami ir sumontuojami per 5-8 savaites.

Langakiečiai apsidžiaugė, dėkojo merui, planavo įkurtuves. Šiandien kaimas – vėl nežinomybėje.

Panašios naujienos

One Response

  1. Edita

    Prisimelavo Tamulis. Dabar rinka rašys, kam tiem kaimiečiam ambulatorija, geriau kokią rinkiminę šventę padarys, vel prižadės, kad tik išrinktų. Tokia jau didžiosios ponios NN strategija. Gerai, kad jau pencininkė ir toliau sėdės ant sofkutės.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.