Kaip šiandien praneša naujienų agentūra BNS, sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą po metrų pertraukos turėtų atnaujinti birželio 10 dieną, sako vienos iš dviejų įmonės profesinių sąjungų vadovas Kęstas Šlama.

„Mano žiniomis, pasileidimas gamyklos planuojamas toks po truputį (…), pagal dabartinį planą birželio 10-tą – pradėti pasileidimo procesą“, – BNS trečiadienį teigė K. Šlama.

Anot jo, visiško gamybos atnaujinimo procesas užtrunka kelias dienas. K. Šlama BNS taip pat patvirtinęs, kad darbuotojų atšaukimo iš prastovų procesas jau prasidėjo.

BNS teigimu, pati bendrovė nekomentavo tikslios gamybos atnaujinimo datos.

„Tiek, kiek pranešime pirmadienį buvo pasakyta, tiek informacijos ir turiu, kad bendrovė pradeda pasiruošimą atnaujinti veiklą“, – BNS sakė „Lifosos“ atstovas Balys Narbutas.

Pirmadienį įmonė pranešė, kad po metų pertraukos pradėta ruoštis gamybos atnaujinimui, o jos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių.

„Lifosa“ kasmetiniam planiniam remontui buvo sustabdyta 2023 metų gegužę ir nuo to laiko neveikė.

Nuo 2022 metų gegužės bendrovės veiklą prižiūri finansų ministrės paskirtas laikinasis administratorius. Pernai gegužę juo paskirta bendrovė „Valnetas“ kartu su advokatų profesine bendrija „Noor legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“. Jos vadovas Gintaras Adomonis BNS pranešė, kad įmonės įgaliojimai pratęsti dar vieneriems metams. 

Šaltinis: BNS

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Rolanas Valionis)