Po viešumon iškilusios žinios ir griežtos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario Sauliaus Grinkevičiaus reakcijos dėl sprendimo šalia Kėdainių įrengti viso Kauno regiono maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo liniją, projekto iniciatoriai priversti atverti kortas.

Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovai kitą savaitę, trečiadienį, inicijuoja dar vieną susitikimą su Kėdainių savivaldybės tarybos nariais (šį kartą jau gyvai). Ruošiamasi dar kartą pristatyti Kėdainių rajono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. plano projektą – tai, ką nuotoliniu būdu pristatė šį pirmadienį.

„Kėdainių mugė“ primena, kad šį pirmadienį, pristatant tą patį atliekų tvarkymo planą, išlindo yla iš maišo – tarybos narys S. Grinkevičius privertė KRATC’o atstovus pripažinti kėdainiečiams karčią tiesą – Zabieliškio sąvartyne bus perdirbamos maisto atliekos iš viso Kauno regiono. Maisto atliekų perdirbimas – neišvengiamas be nemalonių kvapų ir galimų taršių atliekų.

(Aplinkos ministerijos nuotr.)

„Užtenka jau kėdainiečiams tų blogų kvapų, kurie pasiekia ne tik Zabieliškio kaimynystėje esančius Medekšius, bet ir Pelėdnagius, ir Kėdainius jie pasiekia, – pirmadienį „Kėdainių mugei“ sakė S. Grinkevičius. – Tai išgirdę nepatenkinti esame visi tarybos nariai, nepriklausomai pozicjjoje ar opozicijoje dirbame.”

Buvusio Kėdainių rajono mero teigimu, sprendžiant šią kylančią problemą, partiniai klausimai turi pasitraukti į antrą planą.

S. Grinkevičius, savivaldybės tarybos liberalų frakcijos seniūnas, neslepia, jog jų frakcijos pozicija nepasikeis, todėl ir dar viename susitikime tuo pačiu klausimu su KRATC’o atstovais dalyvauti neketina.

Kėdainių liberalai kategoriškai nesutinka, kad Kėdainiuose atsirastų dar vienas nemalonių kvapų šaltinis.

Viršelio nuotr.: S. Grinkevičius kategoriškai nesutinka su dar vienos kvapus skleisiančios veiklos atsiradimu Kėdainiuose. (Rolano Valionio nuotr.)