Džiaugdamiesi saule ir vis labiau įrundančia oda dažnai pamirštame, kad saulės spindulių poveikis ne visada draugiškas mūsų odai. Išryškėjančios smulkios raukšlelės, pigmentinės dėmės, odos dehidratacija ar nudegimai – tai vienos dažniausių neigiamo saulės poveikio pasekmių, pasireiškiančių po neatsargaus buvimo saulėje. Odos priežiūros ekspertas primena – norint apsaugoti odą, pats metas peržiūrėti ne tik savo odos priežiūros rutiną, bet ir atnaujinti kosmetinės turinį bei dalijasi patarimais, padėsiančiais palaikyti sveiką odos išvaizdą visą vasarą.

„Saulė mūsų organizmui suteikia išties didelę naudą – gali padėti stiprinti imunitetą, papildyti vitamino D atsargas ir net pakelti nuotaiką. Visgi, vis dažniau džiuginant saulėtiems orams, svarbu nepamiršti neigiamo ultravioletinių spindulių poveikio bei pasirūpinti tinkama odos apsauga kasdien“, – įsitikinęs kosmetologas, Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentas Robertas Kantauskas.

Priemonės su SPF – ne tik saulėtą dieną

Pavasarį ir vasarą odai tenka susidurti su įvairiais iššūkiais: saule, karščiu, dulkėmis, smėliu ir t.t. Neigiamas aplinkos poveikis, nesaikingas ir nesaugus buvimas saulėje gali sukelti odos nudegimus, dehidrataciją, pleiskanojimą, gali paūmėti aknė ar kitos odos problemos.

Ultravioletiniai spinduliai odą gali neigiamai paveikti kaskart išėjus į lauką, nepriklausomai nuo metų laiko. Tai gali pagreitinti odos senėjimo procesus, padidinti odos ligų riziką, pabloginti odos būklę. Tad svarbu patikimą apsaugą nuo saulės naudoti kiekvieną dieną ištisus metus.

„Kitas svarbus aspektas – tinkamų apsaugos priemonių pasirinkimas. Rekomenduojama naudoti SPF 50 arba SPF 30, kadangi priemonės su silpnesniais saulės filtrais odos pakankamai neapsaugo. Būnant tiesioginiuose saulės spinduliuose, apsauginę priemonę ant odos reikėtų tepti kas dvi valandas. UV spinduliai visais metų laikais yra kenksmingi odai, tad apsaugos filtrų stiprumo keisti nederėtų“, – pasakoja R. Kantauskas.

Kosmetologas teigia, kad SPF priemonės savo funkciją geriausiai atlieka tada, kai nesuyra jose esantys apsauginiai filtrai, tad odą reikia švelniai ir lygiu sluoksniu įtapšnoti priemone. Taip pat svarbu turėti omenyje, jog prieš naudojant bet kokią priemonę, būtina susipažinti su jos naudojimo instrukcija.

Kantauskas pabrėžia, jog svarbu ne tik tinkamai naudoti priemones, bet ir jų likučius kruopščiai pašalinti po buvimo saulės spinduliuose: „Prieš miegą kruopščiai nuplauti veidą būtina kiekvieną dieną, net jeigu nebuvo naudotos dekoratyvinės kosmetikos priemonės. Priešingu atveju, gali kimštis poros ir atsirasti bėrimai ar spuogai. Tas pats galioja ir viso kūno odai“.

Kruopštus odos valymas – visa ko pagrindas

Net ir gerai parinktos priemonės neužtikrins visapusiškos apsaugos nuo saulės, jei oda, ypač veido, nebus tinkamai paruošta. Ekspertas primena, kad odos priežiūros priemones svarbu naudoti nuosekliai ir reguliariai.

„Tiek rytinę, tiek vakarinę veido rutiną reikėtų pradėti nuo kruopštaus nešvarumų pašalinimo. Prausiklį rinkitės pagal savo odos tipą –  jeigu turite jautrią odą – venkite prausiklių su kvapiosiomis medžiagomis, jie gali dirginti odą. Veidą prauskite švelniais, sukamaisiais judesiais ir kruopščiai nuplaukite kambario temperatūros vandeniu. Ryte veidą galite prausti drungnu arba vėsiu vandeniu – tai padės sustangrinti veido odą. Panaudojus prausiklį, tepkite serumą ir kremą pagal odos tipą ar problemą priemonę su SPF filtru“, – eigą dėsto R. Kantauskas.

Ekspertas teigia, kad šiltuoju sezonu bent kartą per savaitę rekomenduojama tiek veido, tiek ir viso kūno nušveisti švelniu odos šveitikliu, kuris padės odai atsinaujinti, taip pat palepinti drėkinančiomis veido kaukėmis, kurios padės palaikyti sveikos odos išvaizdą, ją sudrėkinti ir atgaivinti po karštos dienos ar saulės vonių.

„Tiesioginiai saulės spinduliai sausina veido odą, tad vasaros metu reikėtų skirti didesnį dėmesį jos drėkinimui. Pakankamai sudrėkinta oda atrodys sveikiau, bus mažiau linkusi į bėrimus, atrodys jaunesnė ir skaistesnė“, – sako kosmetologas.

Turintiems problematišką odą, specialistas pataria priemones rinktis pasitarus su specialistais ir atkreipti dėmesį į informaciją ant produktų pakuočių: „Jei turite veido odos problemų kaip aknė, renkantis SPF kremą reikėtų ieškoti tokio, kuris tinka būtent problematiškai odai, o geriausia – pasitarti su odos priežiūros specialistu“.

Ragina atkreipti dėmesį į priemonių galiojimo laiką

Odos priežiūros eksperto teigimu, gyventojams neretai pasimiršta, jog įvairios odos priežiūros priemonės, taip pat apsaugos nuo saulės priemonės, turi tam tikrą galiojimo laiką. Todėl ypač svarbu peržiūrėti savo naudojamas odos priežiūros priemones ir atkreipti dėmesį į praėjusį sezoną naudotas apsaugančias nuo saulės priemones. Jeigu ant priemonės pakuotės nėra nurodyto jos galiojimo laiko, apie tai, kad priemonė nebėra tinkama naudoti,  gali išduoti pakitusi produkto spalva, tekstūra ar  kvapas.

„Jeigu ant pakuotės rašoma, jog nuo atidarymo priemonę galima naudoti pusę metų, reikėtų šios rekomendacijos laikytis. Jeigu priemonė pakeitė spalvą ar tekstūrą, tačiau jos galiojimo laikas dar nepasibaigęs – naudoti tokios priemonės taip pat nerekomenduojama. Sugedusios ar pasibaigusio galiojimo priemonės gali sukelti odos bėrimus, paraudimus, dermatitą ar kitus odos pažeidimus“, – įspėja Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentas.

Šaltinis: pranešimas spaudai

(Asociatyvi nuotrauka)