Nuo vasario pradžios Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) pradėjo dirbti nauja šeimos gydytoja – Rasa Paulauskaitė. Ji rūpinsis pacientų, prisirašiusių pas šeimos gydytoją Eriką Rudelienę, sveikata.  


Šeimos gydytoja R. Paulauskaitė dirba pirmadieniais ir trečiadieniais, nuo 9.30 iki 13 val.

Pasak medikės, ji jau spėjusi pajusti šeimos gydytojo darbo skirtumus privačioje ir valstybinėje gydymo įstaigoje. Privačioje klinikoje pacientus jai teko priimti vienai, be bendrosios praktikos slaugytojos, o šioje įstaigoje darbą labai palengvina kartu dirbanti slaugytoja, kuri pažįsta visus apsilankančius pacientus.

Pirmomis darbo dienomis daugiausiai besilankančiųjų skundžiasi sezoninėmis peršalimo ligomis, kita dalis – planiniai pacientai, kurie ateina dėl lėtinių ligų ilgalaikio stebėjimo ir gydymo ar nori prieš operaciją atlikti tyrimus.

,,Man visi pacientai yra mieli, su kiekvienu iš jų susitikti įdomu. Kol kas dauguma jų labai nedrąsūs, neišdrįsta atvirai kalbėti apie savo negalavimus. Bet esu pasiruošusi kiekvieną pacientą išklausyti, jiems padėti ir juos gydyti.

Visiems, kurie jau lankėsi pas mane ir tiems, kurie dar atvyks, linkiu sveikatos, savitarpio supratimo, kad nebijotų išsakyti savo nusiskundimus. Kai pacientą pažįsti dešimt metų, vien į jį pažiūrėjus gali pasakyti, kad su juo šiandien kažkas ne taip. Bet kai tu žmogų matai pirmą kartą, žymiai sunkiau įvertinti jo būklę. Juk ligos istorija, kurioje surašyta žmogaus sveikatos būklė, dar ne viskas, labai svarbus gyvas ir atviras gydytojo ir paciento pokalbis“, – sakė R.Paulauskaitė.   

Gydytoja yra baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, įgijusi šeimos gydytojo profesinę kvalifikaciją. Nuo 2011 metų ji dirbo privačioje klinikoje Kaune.

Kėdainių PSPC inf.