Vienintelis Kėdainiuose plaukimo baseinas durų dar neatveria. Buvo tikėtasi, kad nuo Naujųjų kėdainiečiai galės vėl plaukioti keturių plaukimo takelių baseine ir kaitintis pirtyje. Kad baseinas galėtų pradėti veikti, prireiks dar laiko ir savivaldybės pinigų.

Spalį pradėti baseino remonto darbai, rajono biudžetui kainavę per 30 tūkstančių eurų, buvo baigti gruodį. Tačiau baseinas, kaip direktorė buvo žadėjusi – dar iki Šv. Kalėdų – durų neatvėrė. Beruošiant jį eksploatacijai, išryškėjo kita bėda.

Detalės – iš Danijos

„Plaukimo baseino pagalbinių patalpų laikančiųjų konstrukcinių plokščių sutvirtinimo darbai buvo baigti 2022 m. gruodžio 16 d., – informuoja „Aušros“ progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė. – Pradėjus pildyti sistemas vandeniu ruošiant eksploatacijai,  trūko plaukimo baseino rekuperatorius t. y. rūsyje esantis šildymo radiatorius. Taisyti buvo neįmanoma dėl radiatoriaus viduje esančios korozijos. Radiatorius buvo eksploatuojamas apie 15 metų“.

Pasak direktorės, įmonė, montavusi visą rekuperacinę sistemą, nebeegzistuoja. Visoje Lietuvoje nepavyko rasti analogiško radiatoriaus varianto. Šiauliuose surasta įmonė užsakė radiatoriaus detales Danijoje. Šią savaitę detalės turėtų pasiekti Šiaulius, kur bus surinktas/suvirintas ir reikiamo modelio radiatorius. 

„Kiek yra mūsų pajėgose, skubiname visus procesus, tačiau objektas – plaukimo baseino pagrindinė vonia, įranga ir kt. yra susidėvėję. Vienas po kito atsirandantys gedimai rodo, kad būtinos didelės investicijos sklandžiai baseino eksploatacijai (plaukimo baseino siūlių naujam hidroizoliavimui, chemijos dozavimo įrangos keitimui, rekuperacinės sistemos atnaujinimui ir kt.), – teigia L. Adomaitienė ir priduria – Būsime dėkingi, jeigu pabrėšite, kad „nepramiegojome ir nepramiegame” darbų… Visi esame suinteresuoti, kad plaukimo baseinas kuo greičiau veiktų, kad galėtų jame vykti ugdymas – plaukimo pamokos, įgyvendinami projektai, kad baseinu galėtų naudotis visuomenė“.

Reikės dar pinigų

Mokyklos baseino pagalbinių patalpų kapitalinio remonto darbams, kurie buvo pabaigti gruodžio vidury, jau buvo skirta 30 645,10 Eur.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius informavo, kad naujam remontui reikėsią dar papildomų investicijų. Kiek? Kol kas direktorius atsakyti negali – mokykla skaičiuoja. Pasak A. Kacevičiaus, baseino remonto darbus organizuoja ir pirkimus vykdo mokykla, savivaldybės administracija rūpinasi tik finansavimu.

Ketvirtadienį po pietų iš savivaldybės gauta papildoma informacija: „Progimnazija už radiatorių 1 226,94 Eur jau sumokėjo 2022 m. gruodžio pabaigoje iš 2022 m. asignavimų, todėl lėšų reikės tik apmokėjimui už remonto darbus. Suma kol kas nėra žinoma. Mūsų nuomone, darbai turėtų būti atlikti ne ilgiau kaip per 1 mėn., priklausomai nuo techninių galimybių.

Šiuo metu vyksta Strateginio veiklos plano ir Savivaldybės biudžeto svarstymai, todėl savivaldybės biudžeto asignavimų paskirstymas įstaigoms ir kt. asignavimų valdytojams bus aiškus po šių dokumentų patvirtinimo Savivaldybės tarybos posėdyje”.